Щонайменше 30 священиків беруть участь у місцевих виборах на Львівщині

Найбільше кандидатів у рясі в партії «Наш край»

СуспільствоЯ.І., 16 жовтня 201511800
Щонайменше 30 священиків беруть участь у місцевих виборах на Львівщині

Щонайменше 30 священиків у Львівській області балотуються на місцевих виборах до рад різних рівнів, пише Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ).

За підрахунками РІСУ, найбільше кандидатів у депутати виявилося серед представників Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП – 22 кандидата із 347 священнослужителів.

«Можна припустити, що цих претендентів є набагато більше. В оприлюднених виборчих списках політичних партій не завжди вказують на релігійну приналежність того чи іншого священика-кандидата», - пише РІСУ.

Працівникам РІСУ не вдалося визначити, до якої Церкви належить о. Петро Ушкало, який балотується від «Партії простих людей Сергія Капліна» до Львівської міськради. Також не вдалося ідентифікувати релігійну приналежність о. Івана Федака, який йде є кандидатом у депутати від НРУ до Старосамбірської райради.

«Зрештою, не можна виключати, що до УПЦ КП «безконфесійні» отці не мають жодного відношення, бо не лише у Київському Патріархаті УПЦ мріють про депутатство», - стверджують журналісти РІСУ.

У виборах також беруть участь вісім священиків Української автокефальної православної церкви.

Незважаючи на заборону УГКЦ балотуватися своїм священикам, двоє отців все таки ризикнули взяти участь у виборчих перегонах. Йдеться про о. Петра Зеленюха, який партії «Воля» йде до Яворівської райради та Мирослава Шевчука – член ВО «Батьківщина» і кандидата до Дрогобицької райради. РІСУ припускає, що церковне керівництво УГКЦ незабаром адекватно відреагує на цю ситуацію.

У місцевих виборах на Львівщині не бере участі жоден священик УПЦ МП.

«Варто зазначити, що священики, які вирішили балотуватися, присутні практично у списках усіх партій, що може свідчити про широкий спектр політичних уподобань львівського православного священства – від Конгресу Українських Націоналістів до «Нашого Краю», яку уособлюють із колишніми регіоналами та діячами не менш одіозної СДПУ (о)», - стверджує РІСУ.

Найбільше священиків балотуються у владу від партії «Наш край». До Львівської міської ради від цієї політичної сили йдуть четверо священиків УПЦ КП – Павло Чабан, Олег Грициняк, Роман Великий та Володимир Бачинський, який у медіа активно переконував виборців віддати свої голоси за цю політичну силу.

Ще п’ятеро священнослужителів УПЦ КП йдуть від «Нашого краю» у райради – о. Андрій Корчак до Бродівської, Ярослав Стасюк до Перемишлянської, Василь Михайлишин до Сокальської, Володимир Масюк до Яворівської та Михайло Галабуд до Мостиської.

Отець Василь Проць, настоятель храму Святої Трійці у Золочеві УПЦ КП, «Наш край» делегував до обласної ради.

Від цієї ж політичної сили балотуються також і два священики УАПЦ — Тарас Тимчишин до Жовківської райради, Ярослав Яворський — до Яворівської.

Друге місце у рейтингу присутності духовенства у партійному списку посіло ВО «Батьківщина». До місцевих рад об’єднання веде 5 отців.

Від «Солідарність» йдуть 3 священики-кандидати.

Від КУНу, Радикальної партії Ляшка, Громадянської позиції, ХДСу, НРУ по два священнослужителі.

По одному у свої списки включили Українська Галицька Партія, ВО «Свобода» та «Народний контроль».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук