Тимошенко знайшла унікальний спосіб боротьби з фінансовою кризою: підвищити акциз на алкоголь
Як повідомляє Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України, уряд передасть на розгляд парламенту законопроект щодо запобігання фінансовій кризі найближчими днями. Коментуючи зміст зазначеного законопроекту, Юлія Тимошенко повідомила, що документ, зокрема, передбачає значне посилення Фонду гарантування вкладів населення. Водночас пропонується підвищення акцизів на спирт і спиртові вироби, рентних платежів на видобуток корисних копалин. Про це 21 жовтня повідомила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко на брифінгу за підсумками наради з представниками економічної та фінансової еліти з питань протидії фінансовій кризі.
За словами Юлії Тимошенко, законопроектом пропонується внести зміни до низки чинних Законів з метою адекватного реагування на можливі кризові явища. На переконання глави уряду разом із внесенням змін до бюджету-2008 прийняття зазначеного законопроекту дозволить створити потужну політику захисту України та отримати від світових організацій необхідну фінансову допомогу. При цьому, за її словами, міжнародні фінансові кредити спрямовуватимуться на зміцнення золотовалютних резервів та на підтримку національної банківської системи.
Окрім того, прем’єр-міністр заявила, що під час боротьби зі світовою фінансовою кризою доведеться "трошечки затягнути наші соціальні пояси".
"Ми запровадимо певний мораторій на додаткове підвищення соціальних пільг", - заявила Юлія Тимошенко. За її словами, існуючі соціальні виплати не підлягатимуть скороченню: "врізати ніхто нічого не буде, буде вводитися мораторій на найближчий рік на всі підвищення". Прем’єр-міністр підкреслила, що це вимушений крок, пов’язаний з тим, що сьогодні всі фінансові ресурси потрібно спрямувати на боротьбу зі світовою фінансовою кризою.
При цьому Юлія Тимошенко категорично проти того, щоб разом із антикризовим пакетом законопроектів голосувати законопроект щодо фінансування дострокових виборів в обсязі 0,5 млрд грн. За її словами, ці кошти доцільно спрямувати на виплату пенсій, зарплат, на підтримку банківської системи. "Закони щодо фінансування дострокових виборів треба окремо поставити на голосування, і я переконана, що у Верховній Раді голосів на закони про дострокові вибори не набереться в достатній кількості".