Transparency International визначила найбільш корумпований орган в Україні

Юрчишин: У 2013 році лідером за корупцією була ДАІ

Державна фіскальна служба є найбільш корумпованим органом в країні. Про це в інтерв'ю «Українським новинам» заявив виконавчий директор міжнародної антикорупційної організації Transparency International в Україні Ярослав Юрчишин.

«Я думаю, що Фіскальна служба і митниця через величезний вплив на бізнес. Бізнес - це ресурси і відповідно можливість впливати на позицію. На рівень корупції найбільш впливають суди. Зі 176 країн ми на 131 місці в рейтингу сприйняття корупції. Нам потрібно істотно перезавантажити відносини суспільства, держави і бізнесу. Я переконаний, що у нас є всі шанси продемонструвати, що ми боремося з корупцією ефективно», - сказав Юрчишин.

Він додав, що у 2013 році лідером за корупцією була Державна автомобільна інспекція (ДАІ), а зараз патрульна поліція фактично лідер з довіри у громадян.

У той же час є нові лідери корупції у держорганах, зокрема, сфера охорони здоров'я та сфера освіти, де люди зіштовхуються з прихованими або прямими фактами хабарництва.

Юрчишин зазначає, що після Євромайдану ситуація з корупцією в Україні змінилася. «Вона стала іншою. Це перше. За даними світового барометра корупції українці стали рідше зіштовхуватися з корупцією, але більше про неї чути. Причому чують про тотальну корумпованість у вищих ешелонах влади. Раніше про це говорили тихо, на кухні й тільки в деяких передачах у часи Януковича, в 2013 році говорити про корупцію було навіть небезпечно. За це можна було постраждати», - зазначив він.

Нагадаємо, Transparency International склала рейтинг прозорості 100 українських приватних та державних компаній на підставі аналітичного дослідження, згідно з яким далекими від стандартів прозорості в Україні виявилися 62% топ-компаній.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук