Україна зайняла 130 місце у рейтингу сприйняття корупції

Україна зайняла 130 місце  у рейтингу сприйняття корупції
Влада зволікає з імплементацією антикорупційного законодавства

Україна зайняла 130 місце зі 168 позицій у світовому рейтингу сприйняття корупції CPI. За рік Україні вдалося піднятися у рейтингу лише на одну сходинку, повідомила організація Transparency International.

На сьогоднішній день індекс CPI країни складає 27 балів зі 100 можливих, що лише на 1 бал більше, ніж минулого року, коли Україна була на 142-му місці зі 175 позицій.

У дослідженні йдеться, що здобути підвищення рейтингу цього року Україні вдалося завдяки більш критичному ставленню суспільства до корупціонерів.

«Показники цьогорічного індексу CPI підтверджують, що рушійною силою змін в Україні є самі громадяни: громадські організації, журналісти-розслідувачі, викривачі корупції. Саме вони контролюють посадовців, під їхнім тиском справи проти корупціонерів при владі доходять до суду. Але далі система чинить спротив, і реально мало хто з корупціонерів отримує справедливе покарання», - прокоментував результати CPI-2015 виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

У дослідженні відзначене незначне просування в частині створення державних інституцій з протидії корупції.

Згідно з даними дослідження, влада зробила низку позитивних кроків у бік створення законодавства щодо важливих антикорупційних органів, але зволікає із його імплементацією. Окремим болючим питанням залишається намагання представників влади особисто контролювати обрання керівництва цих органів.

За даними Transparency International, найгірше на індексі CPI позначилася взаємодія влади та бізнесу.

«За останній рік рівень корупції виріс у частині надання комунальних послуг підприємцям, щорічних податкових відрахувань...Водночас відбулося несуттєве покращення щодо винесення судових рішень на користь підприємців і етичних норм поведінки державних чиновників при спілкуванні з представниками бізнесу. Але позитив у цих питаннях не переважив негатив від взаємодії із комунальниками та податківцями», – заявили в організації.

Зазначимо, трійкою лідерів у світовому антикорупційному рейтингу CPI 2015 року є Данія, Фінляндія та Швеція із 91, 90 і 89 балами відповідно.

Найкорупційнішими країнами світу, відповідно до рейтингу, є Північна Корея та Сомалі із 8 балами.

Індекс сприйняття корупції базується на незалежних опитуваннях, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі Світового банку, Freedom House, World Economic Forum, Азійського та Африканського банків розвитку тощо. Індекс є оцінкою від 0 (найвищий рівень корупції) до 100 (відсутність корупції).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук