Через рік після Майдану Україна залишається найбільш корумпованішою країною Європи

Через рік після Майдану Україна залишається найбільш корумпованішою країною Європи

За результатами нового Індексу сприйняття корупції 2014 від Transparency International Україна так і не подолала межу «корупційної ганьби». Отримавши лише один додатковий бал, в порівнянні з 2013 роком, країна залишається в клубі тотально корумпованих держав.

Про це йдеться на сайті організації Transparency Interbational, яка у середу, 3 грудня, оприлюднила результати свого дослідження рівня корумпованості країн світу.

26 балів зі 100 можливих і 142 місце зі 175 позицій – це показники України в цьогорічному Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index).

«Такі невтішні результати, на думку міжнародної антикорупційної спільноти, спричинені малопомітним поступом у руйнуванні корупційних схем, отриманих у спадок від всіх правлячих режимів часів незалежності України. Адже,незважаючи на «зміну фасаду», Україна продовжує тупцювати на місці. Нещодавно прийняті закони поки не дали відчутних результатів у антикорупційній боротьбі», - йдеться у повідомленні прес-служби українського представництва Transparency International.

За словами виконавчого директора українського представництва організації Олексія Хмари, ухваливши певні закони, держава показала намір рухатися в бік реформ, але цього недостатньо.

«Антикорупційні закони, прийняті 14 жовтня 2014 року, заклали лише основу, фундамент для змін. Якою ж буде справжня реформа – покажуть найближчі події. Причому вже зразу у грудні. Новий Уряд країни спільно з новим парламентом мають попрацювати над бюджетом країни на 2015 рік. І чи знайдуться у ньому гроші на Антикорупційне бюро чи електронну систему всіх декларацій чиновників, - питання досі відкрите», - вважає Олексій Хмара.

На його думку, політична воля – це не лише рішучі заклики з високих трибун, а цілком практичні кроки на виконання нових антикорупційних законів, таких як: прозорий підбір персоналу нових антикорупційних органів, покарання всіх причетних до корупційних схем, невтручання в роботу борців з корупцією тощо.

«Саме цього не вистачає Україні аби піднятись у рейтингах Індексу сприйняття корупції і тому Україна все ще продовжує гостювати у клубі держав із надзвичайно корумпованою владою», - зазначив Хмара.

Але є й позитивні моменти. Тransparency International відмічає, що за останній рік бюрократія стала менше душити бізнес, експорт та імпорт стають трохи вільнішими від хабарів.

Однак для того, аби в Україні відбулися реальні антикорупційні зміни, Тransparency International Україна закликає уряд, парламент та президента зробити п’ять негайних кроків:

 1. Належним чином запустити роботу нових антикорупційних органів, ухваливши правки до антикорупційних законів та передбачивши необхідні ресурси на створення інституцій та добір кваліфікованих кадрів;
 2. Невідкладно ухвалити розроблене експертами законодавство про повну прозорість фінансів політичних партій та виборчих кампаній;
 3. На основі прийнятої Антикорупційної стратегії України розробити деталізований план дій уряду у сфері протидії корупції, до виконання якого залучити широку громадськість та медіа;
 4. Забезпечити реальне розкриття даних державних реєстрів, передусім, реєстру нерухомості та земельного кадастру;
 5. Розпочати регулярні перевірки публічних службовців на доброчесність, в тому числі через співставлення їх стилю життя із задекларованими майном і статками.

Слід відзначити, що індекс сприйняття корупції базується на незалежних опитуваннях, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі Світового банку, Freedom House, World Economic Forum, Азійського та Африканського банків розвитку. Індекс є оцінкою від 0 (найвищий рівень корупції) до 100 (відсутність корупції). Повне дослідження доступне за посиланнями: www.ti-ukraine.org або www.transparency.org.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Peter Shinka 4 грудня 2014, 01:35

  і так буде і далі , тому що ми не хочемо знінюватися нам і так добре

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Дмитрий Зволинский 3 грудня 2014, 10:27

  А їх нихто і не руйнує.
  Для їх руйнування потрібно зовсім небагато - Політична ВОЛЯ - а її немає у нового-старого керівництва.
  Треба негайно змінювати СТРУКТУРУ Уряду України, щоб не саджати на шию народу нових "служок":
  1. Прем’єр-міністр України
  2. Міністр соціальної політики України
  3. Керівник департаменту культури України
  4. Керівник департаменту промисловості і аграрної політики України
  5. Керівник департаменту внутрішніх справ України
  6. Керівник департаменту оборони України
  7. Керівник департаменту закордонних справ
  Департаменти не мають права законодавчої ініціативи.
  Міністр соціальної політики – одночасно є віце-прем’єром.
  Відповідно негайно розформувати всі міністерства і звільнити 70% коштів на реформування Війська.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук