Третина українців відчуває дискримінацію у сфері працевлаштування

Кожен третій українець (33%) вважає працевлаштування і трудові відносини сферою, де найбільше відчувається дискримінація, свідчать результати спільного дослідження інформаційного центру «Майдан Моніторинг» та дослідницького бюро «Sociologist», проведеного за підтримки Єврокомісії.

У центрі України дискримінація при прийомі на роботу відчувається втричі рідше, ніж на заході, сході і півдні: 14% опитаних проти 40%, 41% і 44% відповідно.

44% опитаних вважають, що жінки в Україні отримують необгрунтовано менше можливостей для роботи, ніж чоловіки. При цьому в центрі так вважає лише кожен третій опитаний (31%), а на заході, сході і півдні — приблизно половина (52%, 49% і 50% відповідно), цитує дані опитування NEWSru.ua.

Дві третини респондентів (65%) згодні з твердженням, що школи повинні мати право звільнити вчителя, якщо з’ясується, що він гомосексуаліст. Найбільше прихильників такої точки зору на півдні (77%) і в центрі (70%). На сході і заході їх помітно менше — 59% і 61% відповідно.

При цьому кожен п’ятий опитаний вважає, що роботодавець має право звільнити співробітника, якщо той йому не подобається. Найбільше переконаних у цьому на сході (30%), найменше – в центрі (11%).

Переважна більшість опитаних (90%) згодні з тезою про те, що в Україні багаті люди стають ще багатшими, в той час як бідні тільки бідніють. Причому в центрі так вважають майже всі респонденти (97%), тоді як на сході прихильників такої точки зору істотно менше (80%).

Автори дослідження зазначили, що питання дискримінації у сфері працевлаштування і робочих відносин мають вікові нюанси.

«Основні дискримінаційні процеси в сфері працевлаштування відчуваються в найстаршій і наймолодшій віковій групах – це помічає більшість респондентів. При цьому молоді люди менше бачать проблеми старшого покоління, і навпаки, старше покоління менше звертає увагу на проблеми молодшого покоління в сфері працевлаштування», – наголосила соціолог Тетяна Зуб.

На її думку, це може бути пов’язано з об’єктивними проблемами кожної з груп, які не дозволяють дивитися ширше на проблеми оточуючих.

Згідно з даними дослідження, трудові відносини потрапили в трійку найвідчутніших сфер дискримінації серед українців. Більше дискримінація відчувається тільки в медичних установах (44%), а у відносинах з державними органами влади – приблизно так само (32%).

Дослідження проводилося за підтримки Європейської Комісії та складалося з трьох етапів: серії фокус-групових інтерв’ю (29 груп в 19 містах в 17 областях України), серії глибинних інтерв’ю з експертами, переселенцями, військовими і людьми з яскравими історіями дискримінації (загалом 199, було охоплено 28 міст в 20 областях України) та кількісного етапу (опитування методом face-to-face, всього 1006 респондентів, чоловіки і жінки від 18 років, вибірка репрезентативна за статтю та віком, репрезентативна по регіонах України, довірча ймовірність 95%, довірчий інтервал ± 3,09%). Дати проведення робіт – з 26 січня по 6 лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук