Три фільми, створені за участі України, можуть стати номінантами Європейської кіноакадемії
До теми
-
5 причин подивитись «Моя бабуся Фані Каплан».
Фільм львів’янки Олени Дем’яненко вийшов у прокат ZAXID.NET -
«Іній»: українська війна у Каннах.
У «Двотижневику режисерів» відбулася прем'єра фільму Шарунаса Бартаса ZAXID.NET -
«Життя мертве».
Український режисер Сергій Лозниця представив на Каннському фестивалі фільм «Лагідна» ZAXID.NET
22 серпня 2017 року Європейська кіноакадемія назвала 51 ігрову картину, які було рекомендовано до номінування на Премію Європейської кіноакадемії, йдеться на сайті Національної спілки кінематографістів.
До списку стрічок, що представляють 31 європейську країну, увійшли:
«Моя бабуся Фані Каплан» (реж. Олена Дем’яненко, кінокомпанія «Гагарін Медіа», за підтримки Державного агентства України з питань кіно).
Трагічна історія кохання Фані Каплан, яку потім звинуватили у замаху на життя Леніна, розгортається на тлі революційних подій початку ХХ сторіччя. Заплутавшись у своїх стосунках із двома чоловіками - революціонером Гарським та доктором Дмитром Ульяновим - щира та вразлива Фані стає жертвою обставин. Почуття штовхають її на відчайдушні вчинки, що призводить до неминучої трагедії.
«Іній» (реж. Шарунас Бартас, Литва, Франція, Польща, Україна, за участі українських кінокомпаній «Інсайт Медіа» і «Тато Фільм», за підтримки Державного агентства України з питань кіно).
Молоді литовці Рокас та Інга, погоджуються відвести допомогу для української армії з Вільнюса до Києва. Вони не надто добре уявляють, що відбуваються в Україні, проте Рокас дуже хоче розібратись у тому, що таке війна, як би він поводився у цій ситуації. І вони вирішують їхати далі, на Схід.
«Лагідна» українського режисера Сергія Лозниці (Франція, Німеччина, Литва, Нідерланди, за участі української кінокомпанії «Солар Медіа Ентертейнмент»).
Фільм брав участь в основному конкурсі Каннського кінофестивалю. Жінка живе сама в російській глибинці. Одного дня вона одержує посилку, надіслану її ув'язненому чоловікові, з позначкою «повернути відправнику». Шокованій та збентеженій жінці нічого не лишається, крім як поїхати до в'язниці, що розташована у віддаленому регіоні країни, аби дістати пояснення.
Фільми були відібрані до рекомендаційного списку із близько 350 європейських стрічок, представлених на розгляд.
У 20 країнах із найбільшою кількістю членів Європейської кіноакадемії самі національні осередки висували по одному фільму. Їх вибір доповнив відбірковий комітет, укладений із Правління Європейської кіноакадемії та шести запрошених експертів, одним із яких був член Правління НСКУ, член Європейської кіноакадемії та Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Алік Шпилюк.
У наступні тижні понад 3 тисячі членів Європейської кіноакадемії визначатимуть номінантів у категоріях «Європейський фільм», «Найкращий режисер», «Найкращий актор», «Найкраща актриса» і «Найкращий сценарист».
Нагадаємо, що фільм Сергія Лозниці «Аустерліц» може бути номінований як «Найкращий європейський документальний фільм».
Номінантів буде оголошено 4 листопада 2017 року під час МКФ у Севільї, Іспанія.
Окремо журі, укладене з семи осіб, визначить лауреатів премій Європейської кіноакадемії найкращим оператору-постановнику, монтажеру, художнику-постановнику, художнику з костюмів, художнику з гриму, композитору і звукорежисеру.
30-ту Премію Європейської кіноакадемії буде вручено 9 грудня 2017 року у Берліні.