Три слони реформи лісового господарства

Прості речі рятують ліс

БлогиТарас Вервега , 21 вересня 2016 621 4
Тарас Вервега
член ради директорів компанії SoftServe, депутат Львівської облради від «Самопомочі», голова комісії з питань АПК та євроінтеграції

Львівська область багата на ліси – ресурс, який може приносити хороші надходження до бюджету і бути темою для спекуляцій та корупції. Як і в більшості областей України, на Львівщині усі ліси перебувають у трьох власників: держава – Державне лісове агентство України, військо – Міністерство оборони України, громада області – комунальне підприємство Львівської обласної ради «Галсільліс».

У кожної з цих структур є свої проблеми, але ми, як депутати, повинні насамперед зосередитися на КП «Галсільліс», адже маємо всі можливості і права керувати цим підприємством на користь громади.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді переконана, що «Галсільлісом» можна управляти краще. Для цього потрібно зробити три простих речі:

1. Забезпечити єдину стандартизовану прозору фінансову звітність

І зробити це для усіх 17 дочірніх підприємств «Галсільлісу».

Звіт повинен складатися з двох частин. Перша – фінансовий звіт з комерційної діяльності. Він покаже, скільки підприємство зрубало лісу, скільки виготовило деревини і який чистий прибуток. Якби лісгоспи більше нічим не займалися, то усі ці кошти надходили б в обласний бюджет. Але крім заготівлі деревини, «Галсільліс» займається висадкою нових дерев. І друга частина звіту повинна відображати витрати на нові насадження, їх кількість та результат такої роботи.

Маючи уніфіковані звіти, будь-хто зможе набагато легше і краще зрозуміти, наскільки ефективно працює те чи інше дочірнє підприємство.

2. Запровадити регулярну картографічну зйомку лісів

Сьогодні ведеться багато дискусій про законну і незаконну вирубку, про зловживання і дотримання правил. Та ці дискусії зазвичай не підкріплені аналітикою. Ми пропонуємо щороку проводити картографічну зйомку, яка дасть реальний аудит лісів і результат уже сьогодні. А за декілька років побачимо динаміку зміни лісових насаджень. Відтак, не на пальцях, а на конкретних даних експерти зможуть робити висновки про роботу лісгоспів.

Сучасні технології дозволяють швидко і недорого забезпечити створення таких карт. І це буде найпростіший спосіб дати відповідь на запитання: а що у нас із якістю лісів?

3. Провести конкурсний відбір на посади керівників дочірніх підприємств

Обласна рада цього року прийняла рішення про проведення конкурсів на всі керівні посади на комунальних підприємствах. Це дуже правильне і вчасне рішення. Потрібно поширити його і на «Галсільліс». Так ми отримаємо можливість побачити під час конкурсу змагання бізнес-планів і нових підходів. Побачимо, хто з існуючих керівників дійсно відповідає вимогам часу, а хто готовий попрацювати інших напрямках.

***

Ці три кроки створять дуже багато можливостей для значного покращення ситуації в комунальному підприємстві «Галсільліс», допоможуть навести порядок з лісовими господарствами і додатково наповнити бюджет області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук