Цьогоріч на ремонтні роботи на Личаківському цвинтарі витратять понад мільйон гривень

Після реставрації каплиці родини Адамських, впорядковуватимуть могили українських діячів та бійців АТО

Цьогоріч на Личаківському цвинтарі планують облаштувати місце для проведення пам'ятних заходів. Окрім того, заплановано відреставрувати понад 25 об’єктів. Це здебільшого індивідуальні пам’ятники на могилах українських діячів. Загалом цього року на ремонтні роботи на «Личаківському цвинтарі» планують витратити понад 1 млн грн. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

«Є багато робіт біля поховань бійців АТО, але ще не всі пам’ятники встановлені обласним УКБ, тому чекаємо встановлення всіх пам’ятників та почнемо благоустрій. В цьому році плануємо облаштувати центральне місце для покладання вінків та проведення пам’ятних заходів. Вже є у розробці декілька варіантів та проектів цього місця», – розповів директора ЛКП музей «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

Зараз у музеї реставрують одну з центральних каплиць – каплицю Адамських, яка збудована у кінці XIX ст. Це єдина каплиця на Личакові з трапецієподібним порталом, що є дуже рідкісним явищем у таких сакральних спорудах. Вартість ремонтно-реставраційних робіт — приблизно 85 тис. грн.

За словами Михайла Нагая, відновлення каплиці Адамських дозволить довершити ансамбль вхідної площі музею, де розташовано 6 родинних усипальниць, які створені в різних стилях.

«Із року в рік збільшується кількість робіт, які проводяться на території музею «Личаківський цвинтар». Наразі завершуються ремонтно-реставраційні роботи каплиці сім’ї Адамських. Франц Адамський був учасником походів Наполеона. Загалом на Личаківському цвинтарі поховано 50 учасників походів Наполеона і зокрема один в усипальниці Адамських», – розповів Михайло Нагай.

За його словами, більшість реставраційних робіт вдається проводити завдяки коштам, які надходять від господарської діяльності музею. Іншу частину робіт вдається проводити завдяки програмі українсько-польської співпраці «Спільна охорона культурної спадщини».

«Роботи з реставрації каплиці Адамських тривають вже більше місяця. На 90% роботи вже виконані. Зокрема, завершено ремонт фасаду каплиці. Зараз триває реставрація вхідної групи – ремонт сходів. Їх зніматимемо, чиститимемо і, щоб їх встановити, залиємо бетонну основу. До місяця часу плануємо закінчити роботи», - розповів виконроб підрядної організації ПП «Ренесанс» Орест Лаба.

Реставрацію каплиці планують завершити за місяць. До слова, минулоріч на Личаківському кладовищі відреставрували понад 30 мистецьких надгробків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук