Цьогоріч у світі загинули 65 журналістів через свою професійну діяльність

Цей показник став найнижчим за останні 14 років

СвітВолодимир Пиріг, 19 грудня 2017910

Щонайменше 65 працівників ЗМІ у всьому світі загинули за період від 1 січня до 1 грудня 2017 року у зв’язку зі своєю журналістською діяльністю. 39 із них були цілеспрямовано вбиті, ще 26 загинули під час виконання професійних обов’язків унаслідок бойових дій або терактів, йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів», опублікованому у вівторок, 19 грудня.

Серед загиблих 55 – чоловіки, десятеро – жінки. Майже половина з цих журналістів загинули в країнах, де немає збройних конфліктів.

Найнебезпечнішими державами для журналістів у 2017 році визнали Сирію, Мексику, Афганістан, Ірак та Філіппіни. До слова, як зазначає «Німецька хвиля», «Репортери без кордонів» із 2012 року називають Сирію найнебезпечнішою для працівників ЗМІ країною світу.

Україна у звіті згадується в контексті викрадень двох працівників ЗМІ в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» на Донбасі. Йдеться про викрадення журналіста низки українських ЗМІ Станіслава Асєєва та блогера Едуарда Неделяєва. За даними організації, Неделяєва «суд» самопроголошеної «ЛНР» влітку засудив до 14 років ув’язнення за проукраїнську позицію.

Сепаратисти на Донбасі «розглядають небагатьох критично налаштованих журналістів, які ще не втекли, як шпигунів», констатували «Репортери без кордонів» у своєму звіті. За даними організації, на початку збройного конфлікту у 2014 році на Донбасі було викрадено понад 30 журналістів. Той факт, що цьогоріч там викрадено двох працівників ЗМІ, у звіті пояснюється зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту та тим фактом, що нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів.

Станом на кінець року в усьому світі викрадено 54-х журналістів. Більшість викрадень відбулася в Сирії, Ємені та Іраку. Серед викрадених одна жінка, решта – чоловіки.

У зв’язку з журналістською діяльністю 326 працівників медіа станом на кінець 2017-го перебувають за ґратами. При цьому майже половина з них опинилася у в’язницях п’яти країн – Китаю, Туреччини, Сирії, Ірану та В’єтнаму.

У самій лише Туреччині за ґратами нині перебувають понад 100 журналістів. Щонайменше 43 арешти «Репортери без кордонів» безпосередньо пояснили журналістською діяльністю затриманих. Щодо десятків інших арештів триває перевірка причин, ідеться у звіті.

Загалом цьогоріч у всьому світі загинули найменше журналістів за останні 14 років. Однією з причин цього «Репортери без кордонів» назвали виїзд журналістів із країн, у яких їхня робота стала надто небезпечною, зокрема з Сирії, Іраку, Ємену та Лівії. Окрім того, працівники медіа нерідко припиняють журналістську діяльність і починають працювати у сферах, менш небезпечних для життя, вказано у звіті. Прикладом таких країн є Мексика, де «злочинні картелі та корумповані політики нерідко за будь-яку ціну прагнуть запобігти критичному висвітленню подій», констатували правозахисники.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» з 1995 року публікує щорічні звіти щодо вбитих, ув’язнених, викрадених та зниклих працівників ЗМІ. У звітах ідеться лише про випадки, щодо яких підтверджено, що медіапрацівники зазнавали утисків та репресій саме у зв’язку з професійною діяльністю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук