Цьогоріч Верховна Рада ухвалила найменше законів за останні десять років, – КВУ

Верховна Рада України прийняла цьогоріч удвічі менше законів, ніж у 2015 році, заявив аналітик ВГО «Комітет виборців України» (КВУ) Денис Рибачок на прес-конференції у Києві в понеділок, 19 грудня, повідомило агентство Укрінформ.

«Усього у 2016 році Верховна Рада прийняла 160 законів, це вдвічі менше, ніж минулого року, бо у 2015 році було прийнято 350 законів. Загалом цей показник — 160 законів – один із найнижчих показників узагалі за останні 10 років. Тобто, ми бачимо, що спроможність Верховної Ради до прийняття законів дещо знизилася порівняно з попереднім роком», – сказав Рибачок.

За його словами, наразі існує проблема через велику кількість зареєстрованих у парламенті законопроектів. Так, цьогоріч із 1500 законопроектів законами стали лише 160, тобто 10%. При цьому залишаються питання щодо якості прийнятих законів, бо 75% із них, які були проголосовані у 2016 році, лише вносили зміни до законодавчих актів. Таким чином, лише 25% – це повноцінні закони, що регулюють нову сферу, а не вносять зміни у вже існуючі документи.

Що стосується тематики прийнятих законів, то це промислово-економічна політика – 17 законів, безпека і оборона – 16, а також боротьба з корупцією та злочинністю – 14.

По фракціях за закони голосували так: лише половина нардепів фракції «Батьківщина» голосували за соціальний захист військовослужбовців, нижчий показник має лише «Опозиційний блок», який за такі документи віддавав не більше 6% голосів. У середньому за закони щодо соціального захисту військовослужбовців голосували: 78% депутатів «Самопомочі», 77% – «Народного фронту», 69% депутатів «Блоку Петра Порошенка», а також 67% депутатів «Радикальної партії».

Що стосується «Опозиційного блоку», то, на переконання аналітика, він працює у форматі бойкоту, бо із 160 законів не дав жодного голосу за 58.

Ще одним цікавим спостереженням є те, що третина законопроектів у ВР мають автором лише одного депутата. Наприклад, позафракційний нардеп Євген Мураєв лише за вересень-листопад 2016 року самостійно зареєстрував 19 законопроектів.

«Тобто фактично саме через такі законопроекти, які мають одного автора, блокується робота парламенту, тому що немає жодних обмежень, і тому знову ж таки наша рекомендація, що треба обмежити право законодавчої ініціативи народних депутатів і передбачити, що автором законопроекту може бути не один народний депутат, а лише група депутатів у чисельності не менше, ніж чисельність найменшої фракції. Для Верховної Ради 8 скликання це було б 18 осіб», – наголосив Рибачок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук