Турецький урядовець вважає помилкою відмову ЄС від розширення

СвітМарта Кривецька, 15 вересня 20124910
Турецький урядовець вважає помилкою відмову ЄС від розширення
фото radiosvoboda.org

Розширення Євросоюзу допоможе вирішити нинішні економічні проблеми Європи. Про це заявив міністр Туреччини з питань ЄС Егемен Багіш під час дискусії про майбутнє Європи на 9-й Ялтинській щорічній зустрічі YES.

На його думку, відмова від розширення під впливом внутрішніх проблем є однією з головних помилок європейської політики, повідомляє прес-служба YES.

«Європа повинна озирнутися довкола і побачити можливості, які є в інших країнах світу. Для того, щоб вижити в кризі, потрібно розширювати ринки. Якщо ви зациклені на собі, замкнетеся у своїх кордонах, ви не вирішите свої проблеми. Потрібно шукати нові ринки. Тільки розширення зможе вирішити ваші проблеми», – сказав Егемен Багіш, звертаючись до європейських політиків.

Міністр навів приклад Туреччини, яка 53 роки прагне стати повноправною європейською країною. «Ми віддані європейським цінностям, але постійно повинні доводити це. І ми повинні захищати європейські інтереси, незважаючи на те, що нас не приймають у союз», – сказав Егемен Багіш. Схожі проблеми, на його думку, і у відносинах з Україною.

На думку турецького міністра, для подолання цих викликів необхідно змінити систему ухвалення рішень в ЄС. «У США один штат не може заблокувати рішення інших 49 штатів. А в Європі один член союзу може заблокувати спільне рішення. Нинішній процес не приведе вас у безпечну гавань. Потрібні якісь засоби, щоб досягати логічних, а не безвідповідальних рішень», – наголосив Егемен Багіш.

9-та Ялтинська зустріч YES розпочалася 13 вересня і триватиме в Лівадійському палаці до неділі, 16 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук