«Тут розпочинався давньоруський Львів»

На вул. Хмельницького у Львові археологи виявили матеріали княжої доби

Головні Новини за 06 серпняТетяна Слюсарчук, 5 серпня 2014, 11:38 3266 0
дивіться також

Під час здійснення нагляду за земляними роботами на вулиці Б. Хмельницького, 27а у Львові археологи знайшли уламки керамічного посуду давньоруського часу. Йдеться про уламки горщиків та фрагмент стінки амфори, які науковці попередньо датують XIII-XIV століттями.

Про це ZAXID.NET повідомили в Інституті археології НАН України.

Як розповів керівник археологічної експедиції, молодший науковий співробітник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Микола Шніцар, в одному із закладених шурфів науковці виявили рештки двох археологічних об’єктів. Ймовірно, один з них був господарського призначення, а інший – житлового.

Зі слів Шніцара, об’єкти виявили на глибині 4 метри від сучасної поверхні.

Окрім давньоруського матеріалу археологи виявили рештки дерев’яної каналізації, яку попередньо датовано XVII-XVIII ст.

«Це фактично дерев’яний жолоб, накритий зверху кришкою. Верхню частину цієї каналізаційної конструкції ми мали нагоду добре дослідити на протяжності восьми метрів», - розповів Микола Шніцар.

За словами директора «Рятівної археологічної служби» Олега Осаульчука, цьогорічні знахідки вчергове підтверджують, що давньоруський Львів розпочинався саме на території між сучасними вулицею Б.Хмельницького та проспектом В.Чорновола (колишнє русло Полтви), на північ від площі Я.Осмомисла та вул. Торгової.

В Інституті археології НАН України зазначили, що цьогорічні дослідження на вул. Б. Хмельницького, 27а є продовженням археологічних робіт, які проводилися на цій ділянці у 2004 та 2013 роках. Тоді археологам вдалось виявити матеріал, який датується  XIII, а також XVII-XХ ст. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук