У 22 львівських школах облаштували нові кабінети фізики

Головні новини Львова 21.12Вікторія Іваскевич, 21 грудня 2016, 19:40 1530 0

Ставка на технічну освіту: фізику, хімію та математику львівські школярі вивчатимуть на практиці. Допоки діти відпочивають на карантині, у школах встановлюють нове обладнання – це мультимедійні дошки та прилади для експериментів.

Наразі нове обладнання опановують вчителі. У Класичній гімназії вже встигли розпакувати повний комплект приладів для уроків фізики. Частина з них замінять старі прилади, а деяких у школі взагалі ніколи не було. Тому теми пояснювали на пальцях чи за допомогою підручних матеріалів.

«В нас була лабораторна робота для сьомого класу "визначення коливання маятника". Що діти робили? З пластиліну робили кульку і на нитці нею махали, рахували час, період коливань. Тобто виходили із ситуації», – розповідає вчитель фізики Наталя Серканич.

Якщо все ж чогось забракне – мультиборд у поміч. Панель із вмонтованим комп'ютером дозволяє вийти в інтернет та переглянути відео або скористатись навчальним симулятором. Дошка мобільна, тому її можуть позичати вчителі інших предметів.

«Якщо це хімія, вчитель може показати якийсь експеримент, який в реальності він просто не може провести в кабінеті через якісь реактиви, які є небезпечними, скажімо. Якщо це буде якийсь урок англійської мови чи історії, чи якийсь факультатив, тут можна фільми в оригіналі, насправді дивитись», – каже керівник проектів електронної освіти Олеся Сендрій.

Контенту українською мовою бракує. Ідеї та напрацювання вже мають львівські ІТ-працівники. Так, у школах вже тестують конструктор, окремі деталі якого дозволяють скласти електричне коло. А ще симулятори на цю ж тему.

«Тут є електрика, симуляція електронних кіл, постійний, змінний струм, воно всі задачі, які є в програмі, виконує. Ми думаємо, що зробимо симуляції для оптики, для механіки», – пояснює директор компанії Nravo Андрій Табачин.

Наступного року у місті планують придбати обладнання на 4 млн грн. Але міський голова певен: потрібно зробити все можливе, аби забезпечити приладами всі львівські школи.

«Ми мультиборди не зовсім і планували у 2015-му році на 2016-й, але коли ми поспілкувались з нашим ІТ-кластером, подивилися, що робиться у світі в плані навчання, ми скоригували бюджет і знайшли такі можливості. Так само ми і зараз попрацюємо», – запевнив Андрій Садовий.

Наразі новими кабінетами фізики облаштували 22 школи у Львові (20% від загальної кількості шкіл міста).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук