У 85 школах на Львівщині навчається менше 10 дітей

29 серпня 20138961
У 85 школах на Львівщині навчається менше 10 дітей
фото ZAXID.NET
Діти

На території Львівської області у 85 школах навчається менше 10 дітей. «Маємо й школи, де є менше 5 дітей. А в деяких селах взагалі нема дітей», – повідомив т.в.о. директора департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді Львівської ОДА Михайло Брегін.

Загалом, на Львівщині 1 419 загальноосвітніх шкіл, з них початкових – 270.

«За законом, де менше 5 дітей, має бути індивідуальне навчання. Ми втрачаємо кошти, а діти знання, бо не отримують того, що необхідне за програмою. Постійно перед нами стоїть завдання про оптимізацію мережі. Ми її оптимізуємо, відкриваючи навчально-виховні комплекси. У нас їх 187, де є й дошкілля – аби раціонально використати площу», – сказав Михайло Брегін.

З його слів, закриття чи призупинення роботи шкіл має відбуватися виключно за згодою громади.

«В області існування 12 шкіл під загрозою. На сьогодні з трьох громад є згода на призупинення», – додав Брегін. Які це території, він пообіцяв назвати згодом.

«Але ми дивимось на перспективу: якщо покращиться демографічна ситуація, аби ці приміщення зберегти для продовження роботи школи», – сказав Михайло Брегін.

За інформацією департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді Львівської ОДА, цього року в області в перший клас піде 26,5 тис. першокласників, що на 800 більше, ніж минулого року. В 11 класі навчатиметься 15 тис. учнів.

Серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів з наповненістю до 40 учнів в області є 106 шкіл, а у 43 школах І-ІІІ ступенів навчається до 100 учнів.

Разом з тим, середня наповнюваність класів зменшується щорічно: якщо 2010-2011 навчального року середня наповнюваність становила 18,66, 20102-2013 – 18,38, то нового навчального року показник становитиме 18,26. Найменше учнів у школах Старосамбірськго, Турківського, Самбірського, Стрийського районів тощо. Впродовж 2012-2013 року на Львівщині реорганізовано 20 загальноосвітніх навчальних закладів: з вищого ступеня на нижчий і призупинено функціонування трьох ЗОШ.

Як інформував ZAXID.NET, 2 вересня в усіх школах України проведуть телевізійний Шевченківський урок.

Додамо, у більшості шкіл Львова свято першого дзвоника відбудеться вже цієї неділі – 1 вересня, в окремих приватних гімназіях – пізніше.

Нагадаємо, Міносвіти радить 1 вересня провести урочисті, а 2-го почати навчання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук