У будівництво сміттєпереробного комплексу Львів вкладе близько €25 млн

Головні новини Львова 27.01Ірина Панчишин, 27 січня 2017, 19:41 1415 0

Попередньо на будівництво нового сучасного переробного комплексу з полігоном витратять близько 25 млн євро. Його розташують на Яворівщині, на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка». Йдеться про 12,5 га землі.

Територія на яворівській «Сірці» – одна з трьох ділянок, які раніше обласна адміністрація вибрала для інвестиційного конкурсу з будівництва сміттєпереробного комплексу. Сьогодні, 27 счня, під час поїздки до Львова Володимир Гройсман доручив очільнику ЛОДА Олегові Синютці – передати її Львову.

«Це територія, де найгірша ситуація і, власне, з екологічної точки зору це буде варіант вирішення цієї проблеми, це робочі місця, це соціальні інвестиції», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Остаточне розпорядження про відведення земельної ділянки від голови ОДА місто чекатиме вже в понеділок, 30 cічня. Тоді одразу візьметься до роботи.

Йдеться про будівництво заводу механіко-біологічної переробки. Його вартість залежатиме від потужностей. Та попередня ціна комплексу 20-25 млн євро. Збудувати завод місто має в найближчі півроку. Разом з тим потрібно продовжити рекультивацію Грибовицького полігону.

«З боку уряду Державна служба надзвичайних ситуацій виділить техніку, яка буде необхідна для того, щоб такі роботи проводити зрозуміло, фінансування цих робіт має відбуватись за рахунок бюджету Львівської міської ради», – розповів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Щодо очищення майданчиків від сміття у місті, то в неділю вже мають завершити.

«Я сподіваюся, що в неділю місто Львів ввійде повністю в стабільний графік вивозу твердих побутових відходів», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Наразі зі Львова вже вивезли понад 800 тонн відходів. Львівське сміття погодились приймати п'ять міст області. Станом на сьогодні у Львові переповнені кожен п’ятий сміттєвий майданчик.

«В нас було 35%, зараз вже 19%. Ця робота продовжується, ми продовжуємо вивозити сміття на ці ділянки, де нам погодилися приймати, щоб вивезти перенакопичені майданчики», – розповів директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак.

«Немає проблем, люди готові приймати, але треба, щоб не було блокування, щоб не було заважання, якщо буде нормальна ситуація, то немає проблем, по одній машині на кожен полігон, у нас в області є двадцять», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Поки що всі договори з полігонами області – короткотривалі, і закінчаться наступного тижня. Після цього, місто знову залишиться без постійного місця для вивезення відходів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук