У Буському районі між фермерами виник конфлікт через землю

На полях вже два тижні простоює техніка

Головні новини Львова 03.05Юрій Герун, 3 травня 2018, 19:33 2005 0

На Львівщині між фермерами виник конфлікт через 100 га землі. У Буському районі дві фірми сперечаються за право обробляти земельні ділянки. Поблизу села Тур'я вже два тижні роботу агротехніки однієї фірми блокують представники іншої. І навпаки. Підтримати одного із фермерів приїхали навіть учасники АТО, а дорога біля поля стала місцем розбірок між підприємцями.

На зазвичай пустій дорозі поблизу села Тур'я Буського району, із середи, 3 травня, безліч запаркованих автомобілів, поліцейських, селян та навіть атовців. На полі нерухомо стоїть агро-техніка. Трактори належать фірмі «Західний-Буг», представники якої кажуть, що обробляють ці землі уже з десяток років. Конфлікт із іншою фірмою «Стир-Агротех» розгорівся ще в середині квітня.

«Позаду знаходиться поле, де «Стир-Агротех» обробив 22 гектари землі, не маючи на це ніякого законного права. Відповідно ми заблокували техніку, написали заяву в поліцію Буська. Про що було зареєстроване провадження. Ми чекали, що це вирішиться і приїхали, щоб ці 100 гектарів обробити. Компанія найняла невідомих людей, які заблокували нашу техніку. Ми викликали поліцію», – пояснив заступник директора компанії «Західний Буг» Юрій Одноріг.

Натомість, представники компанії «Стир-Агротех» запевняють: землі, які орендував «Західний Буг», зараз на перереєстрації. За словами власника, селяни укладають нові договори на оренду паїв із ним, а опоненти й надалі вважають землю своєю.

Підтримати нового фермера приїхала і чимала група учасників АТО.

«Основна частина договорів є на реєстрації, як зі сторони «Західного Бугу», так і з нашого, а 40% не закріплені ні за ким. Їх вже 10 років фірма «Західний Буг» обробляє незаконно і думали обробляти й далі, якби я не почав процес реєстрації. Бо вважаю, що тільки законним шляхом можна зайти та обробляти землю», – пояснив засновник ТзОВ «Стир-Агротех» Микола Микитин.

Посередниками у конфлікті стали селяни: «Стир-Агротех» та «Західний Буг» закликають сісти за стіл переговорів.

«Чому Ви Миколі не даєте обробляти? 10 років ви мали наш пай, що ви зробили для села?» – скаржаться селяни.

«Сталося протистояння і винен в тому і «Західний Буг», і інший фермер. Чому вони не сіли і не домовилися? Не буде порядку, поки вони не сядуть поговорити. Якщо домовляться, не буде того балагану», – вважає місцевий мешканець пан Михайло.

Та допоки сторони ще розмірковують, чи вступати в перемовини, аграрна техніка стоїть без роботи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук