У Чехії одностатевим парам дозволили всиновлювати дітей

СвітЮлія Поліковська, 30 червня 20161340
У Чехії одностатевим парам дозволили всиновлювати дітей

Конституційний суд Чехії скасував один із пунктів закону, що перешкоджав усиновленню дітей окремими категоріями громадян, насамперед, особами, які перебувають у зареєстрованому одностатевому партнерстві, повідомило «Радіо Прага».

Досі, згідно з чеським законодавством, усиновлення могло здійснюватися фізичною особою, яка не перебуває у шлюбі чи в партнерських стосунках. Але при вступі у зареєстроване партнерство людина вже не могла усиновити дитину.

«До рішення суду в Цивільному кодексі і в законі про зареєстроване партнерство було кілька суперечливих пунктів. Відповідно до Цивільного кодексу, усиновлювачами могли стати подружжя або один з подружжя, але також, у виняткових випадках, – інша фізична особа. Тобто ситуація була така, що якщо, наприклад, гомосексуальні партнери фактично живуть разом, закон не забороняв одному з них усиновити дитину. Якщо ж вони вступали в зареєстроване партнерство, то жоден з партнерів вже не міг здійснити усиновлення», – прокоментував суддя Войтех Шимічек.

Суд визнав дану ситуацію дискримінуючою. При цьому нове рішення стосується лише усиновлення в індивідуальному порядку і не регулює випадки, коли особа, що перебуває в зареєстрованому партнерстві, бажає усиновити дитину свого партнера.

«Конституційний суд при цьому далі констатував, що, згідно з Цивільним кодексом, пріоритет в усиновленні залишається за подружжям», – акцентував Шимічек.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук