У Черкасах люструють першого чиновника, який зазіхнув на фінансові права співробітників

Суспільствопромоція, 7 листопада 201410050

У Черкасах громадські активісти – представники самооборони, ультрас та автомайдану – вимагають звільнення головного санітарного лікаря області Віри Чиж. Ця легендарна в найгіршому сенсі слова чиновниця привернула увагу народних люстраторів тим, що під час майдану дивним чином «визначила» на території області такий масштабний спалах епідемії грипу, що заборонила проведення будь-яких масових акцій і мітингів.

 Звичайно, описана пані Чиж «політична» епідемія не мала жодного відношення до реальної статистики захворювання на грип, тому спецмісія ВООЗ у Черкасах так і не висадилася, залишившись в Африці боротися зі справжніми епідеміями. Але ось сама участь головного санлікаря в антимайданському русі стала останньою краплею терпіння для жителів регіону.

 Як виявилося, «чижовський» вірус санепідемологічної корупції виділено ще в 2010 році в Ужгороді, коли  Віра Григорівна служила головним державним санітарним лікарем Закарпатської області. Можна почитати в матеріалах апеляційного суду Закарпатської області, як Віра Чиж, користуючись службовим положенням, призначала на посади головних лікарів людей без спеціальної освіти та укладала сумнівні угоди, що у підсумку закінчилося трагедією – масовим отруєнням дітей. І матеріалами про привласнення понад 40 тис. грн бюджетних коштів.

 Проте, звільнена зі скандалом чиновниця дивним чином, із порушенням чинних наказів МОЗ України, була працевлаштована на посаду заступника головного лікаря Черкаської облСЕС. Уміло «підсидіти» начальника та очолити санепідслужбу для досвідченого корупціонера не коштувало великих зусиль. А нове крісло дало ще більші можливості «отжать» все, що погано лежить. У тому числі й зарплати підконтрольних співробітників. У 2013 на Черкащині санлікарі повстали проти свого керівництва новоствореної обласної санепідемслужби.

 Медики скаржилися в усі інстанції, що начальник змушує укладати договори на отримання зарплат із «потрібним» банком, відділення та банкомати якого є далеко не в усіх районних центрах. Отже, щоб отримати зарплату, працівникам доведеться або їхати за десятки кілометрів, або платити немалу комісію іншим банкам. Майже восьми сотням працівників санепідемслужби в ультимативній формі наказали підписати угоду з певним банком. Або залишитися без зарплати.

 І останній факт, вартий уваги не тільки Люстраційного комітету, але й прокуратури. У 2014 році низка санепідстанцій області перевірялися фінансовою інспекцією. І як зазначається в узагальненій довідці, у закладах виявлено порушення в організації та управлінні державними фінансовими ресурсами та майном на загальну суму 870 тис. грн. І це тільки те, що лежить на поверхні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук