У дитячому медичному центрі у Львові благодійники допомагають оновлювати відділення гематології

До ремонту в Чорнобильській лікарні долучаються будівельними матеріалами та грішми

СуспільствоЮрій Герун, 28 листопада 2017, 19:25 833 0

У єдиному на всю Львівщину відділенні гематології та інтенсивної хіміотерапії, що на вул. Дністерській, 27, вже видно результати ремонту. Пацієнтам зараз доводиться ділитися місцем, та у фіналі на дітей очікує відділення європейського рівня – оновлені палати, кольорові коридори та санвузли.

Відділення гематології у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому центрі не бачило капітального ремонту 25 років. Та цієї осені зусиллями благодійників його таки розпочали. З вересня оновлюють чверть усього відділення.

«На даний час проведено всі чорнові роботи, ми демонтували підлогу, яку будем оновлювати, адже тут найбільше збиралися мікроби. Також повністю замінюємо електромережі, оновимо всі двері, палати та санвузли», – розповіла психолог благодійного фонду «Запорука» Мар'яна Нич.

Частково матеріали для ремонту надавали меценати, інші – жертвували гроші. На реконструкцію відділення уже витратили 800 тис. грн. Усі намагаються, аби до Миколая дітки змогли отримати нові умови.

«Із 30 ліжок ми маємо закрито 16. Функціонує лише 14, а всім дітям маємо надати фахову спеціалізовану допомогу, оскільки відділення на Львівщині єдине у нашому центрі, ми не можемо нікуди скерувати таких хворих», – пояснила завідувачка відділення гематології «Чорнобильської лікарні» Ірина Цимбалюк.

Наразі 12 пацієнтів відділення інтенсивної хіміотерапії змушені перебувати у палатах по двоє. Враховуючи складність лікування, стан приміщення впливає на процес. У першу чергу треба замінити паркет, який не пристосований для таких умов.

«Враховуючи таке лікування, як наші діти проходять, тут потрібна дуже велика чистота, гігієна і щоб все максимально оброблялося в плані дезінфекції. Від того буде залежати, чи наші діти будуть мати якісь наслідки лікування хімією, чи не будуть», – пояснив батько пацієнта Володимир.

Після ремонту у відділенні не має залишитись і сліду від сірого лікарняного інтер'єру. За задумом благодійників, кухня, ігрові кімнати та палати світитимуться від кольорів.

«Щоб дитинка відчувала себе повністю комфортно, ми стараємся зробити перебування максимально наближеним до того, що є поза межами лікарні. Проводимо свята, дні народження, збираємо іменинників, робимо подаруночки, запрошуємо аніматорів», – розповіла представниця фонду «Із янголом на плечі» Мар'яна Трегуб.

«Роботи ми готові продовжити наступним етапом. Ми очікуємо, що люди відгукуватимуться. У нас на сайті є кнопка «Підтримати». Можна прийти допомогти. У нас вже є волонтери, які готові приходити і облаштовувати чисті приміщення, дизайнери, які розробляють проекти», – пояснила психолог благодійного фонду «Запорука» Мар'яна Нич.

Загалом для завершення робіт необхідно понад 3,5 млн грн. Збір коштів триває.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук