У дзеркальному залі Львівської опери вперше відкриють камерну сцену

Головні новини Львова 04.05Марічка Крижанівська, 4 травня 2017, 19:24 500 0

У Львівському театрі опери й балету ім. С. Крушельницької вперше за історію відкриють Музичний салон. Він розміститься у дзеркальному залі й матиме свою окрему програму.

Із балкону Львівської опери сьогодні без жодних анонсів раптом залунала музика.

«Це барокові старовинні фанфари, які притаманні нашому театру і тепер уже й нашій малій сцені», – наперед анонсує Богдан Стасишин, музикант "Лео брас-квінтету".

«Лео брас-квінтет» має місію – оголосити публіці про відкриття камерної сцени у цьому театрі.

Музичний салон оселиться у дзеркальному залі, матиме окрему програму – концерти і зустрічі з музикантами, літераторами та художниками.

Задля цього сюди перенесли рояль, який до того 10 років простояв під сценою. Художнім керівником салону стане львівський композитор Юрій Ланюк.

«Це справді акустично ідеальне місце для музики, особливо зараз, коли з'явився концертний рояль і в доброму стані. А я маю контакти з музикантами, які залюбки приїхали би сюди. Це навіть музиканти дуже високого рангу, зірки», – прокоментував Юрій Ланюк.

Музичні салони існували в культурному житті Львова віддавна, в одному з них музикував навіть Ференц Ліст. Радянська влада їх заборонила і лише за незалежності традиція камерних сцен відродилася.

Перший концерт у Музичному салоні Львівської опери дадуть 8 травня. Тут зазвучить Брамс і Шуман.

Відтепер у Львівській опері зміняться і екскурсії, вони відбуватимуться щогодини і стануть музичними.

«При кожній екскурсії буде звучати 10-15 хвилин музики і це буде музика така, що кожен день не почуєш: клавесин, орган, арфа. І кожна екскурсія закінчуватиметься голосом нашої патронеси Соломії Крушельницької», – розповів Василь Вовкун, директор і художній керівник Львівського театру опери та балету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук