У Freedom House вважають, що Росія стала зразком для авторитарних режимів

СвітРоман Ганкевич, 12 червня 20141130

Росія стала зразком для наслідування авторитарних режимів на пострадянському просторі. Про це йдеться в опублікованому 12 червня звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House під назвою «Держави перехідного періоду у 2014 році».

У звіті проаналізована ситуація з демократією в 29 країнах, зокрема у державах колишнього Радянського Союзу, на Балканах і в Центральній Європі.

За словами авторів звіту, події 2013 показали, що режим в Росії став зразком для наслідування іншими авторитарними лідерами – навіть у тих країнах, влада яких перевершила російський авторитаризм у своїй жорстокості і нетерпимості.

Автори опублікованого звіту вважають що Росія також сприяє зростанню репресивності авторитарних режимів регіону. Згідно з доповіддю, десять років тому в посткомуністичних країнах в умовах затвердженої авторитарної влади жив кожен п'ятий чоловік, зараз – кожен четвертий і тенденція до погіршення збільшується. Громадянське суспільство проявило стійкість і неприйняття авторитарних режимів лише в Україні та Киргизстані, додають експерти. Позитивні зміни також відбуваються в Сербії та Косово.

Нагадаємо, раніше президент міжнародної організації Freedom House Девід Крамер заявив, що західні країни повинні ввести більш жорсткі санкції щодо Росії за її політику щодо України. Він також зазначив, що в Україні не спостерігаються ті прояви екстремізму та радикалізму, про які заявляють в Росії.

«Кремлівська пропаганда намагається описати те, що відбувається, як розгул екстремізму. Я не бачив ніяких доказів цього. Є певна частина опозиції, яка є правою, але вони не грають домінуючої ролі, і їх рейтинги досить низькі», - заявив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук