У Генпрокуратурі змінять голову департаменту з прав людини в місцях позбавлення волі

У Генеральній прокуратурі України змінять голову департаменту з дотримання прав людини в місцях позбавлення волі. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в ефірі «112 Україна» у понеділок, 6 червня.

«Разом з пані омбудсменом ми прийняли рішення за її пропозицією про зміну керівника департаменту ГПУ, який буде стежити за правами людини в місцях позбавлення волі. В'ячеслав Свірець – досить відомий правозахисник, який найближчим часом займе цю посаду. Сьогодні він вже приїхав до Києва, оформляє документи. Думаю, що це різко змінить саму атмосферу, впевнений, що тут по нагляду повинен займатися людина з поза системою ГПУ, молода людина», – сказав генпрокурор.

Першочерговим завданням для голови департаменту Луценко назвав виведення системи медичної допомоги в тюрмах, в СІЗО, таборах з-під департаменту виконання покарань.

«Перше завдання, яке ми йому поставимо, це вивід системи медичної допомоги в тюрмах, в СІЗО,

Крім того, Луценко зазначив, що після призначення Свірець розгляне клопотання ув’язнених.

«Зараз ми разом з Валерією Володимирівною від’їжджаємо в офіс омбудсмена, де мені вручать перелік з 15-ти осіб, які, на думку адвокатів і омбудсмена містяться в СІЗО з великими проблемами здоров’я або не розумними термінами тримання, які іноді перевищують навіть 10 років. Пан Свірець, першим своїм дорученням, після оформлення на посаду, отримає розгляд цих клопотань, відповідно їх адвокати можуть заявити в суді, а прокуратура, якщо знайде можливість, підтримає можливі зміни запобіжного заходу», – додав Луценко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що генпрокурор із омбудсменом провели у Києві позапланову перевірку одного з СІЗО Служби безпеки України.

Зазначимо, В’ячеслав Свірець до цього працював регіональним координатором уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук