У Грузії тепер не садитимуть до в'язниці за вживання марихуани в малих дозах

СвітВолодимир Пиріг, 25 грудня 20162010

Конституційний суд Грузії 24 грудня задовольнив позов про скасування статей кримінального кодексу та кодексу адміністративних правопорушень, що передбачають тюремне ув’язнення за споживання або придбання марихуани для особистих потреб в невеликих дозах, повідомило агентство Sputnik-Грузія.

Як йдеться у повідомленні суду, позов був обгрунтований тим, що покарання, передбачене в таких випадках, є надмірним і принижує гідність людини.

Останнім часом у Грузії активізувалася суспільна кампанія з вимогою декриміналізації. Все частіше проводяться акції з вимогою скасування кримінальної відповідальності за вживання марихуани та інших легких наркотиків.

У свою чергу влада країни заявляє про готовність змінити чинне законодавство з урахуванням міжнародного досвіду та реформ у сфері наркополітики.

Згідно з офіційними даними, в Грузії на кожні 10 тисяч осіб припадає 29 наркозалежних, з них лише невелика частина (11,5%) проходить лікування.

Найпоширенішим наркотиком є марихуана — її вживає 63,9% наркозалежних.

Відповідно до чинного кримінального кодексу країни, за зберігання та розповсюдження марихуани передбачено тюремне ув’язнення терміном до 11 років, а за її вживання — до одного року в’язниці або штраф.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук