У Києві закінчилися річні збори Світового Конгресу Українців

У Києві закінчилися річні збори Світового Конгресу Українців

У Києві завершилися Річні загальні збори Світового конгресу українців, що 25-27 серпня проходили в Червоному корпусі Київського національного університету за участю українських високопосадовців, науковців, експертів, громадських активістів. Про це повідомляє «Укрінформ».

Вітаючи присутніх голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що внесок закордонних українців у підтримку України та спільну перемогу неоціненний. У зборах під головуванням президента СКУ Евгена Чолія (Канада) брали участь, зокрема, міністри, заступники міністрів та депутати Верховної Ради.

Євген Нищук на зустрічі СКУ

Як повідомляється, цього року учасники конгресу акцентували свою увагу на практичній роботі, максимальному спрощенні реалізації ідей та активності світової спільноти в допомозі Україні та її реформам. Про це свідчать самі назви круглих столів, на яких високопосадовці, експерти та громадські активісти вели максимально відвертий, діловий діалог: «Координація підтримки України» (25 серпня); «Гуманітарні ініціативи СКУ в допомозі Україні», «Просування позитивного іміджу України» (26 серпня), «Сприяння економічному розвитку України» (27 серпня).

Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун на зустрічі СКУ

Особливо знаменним був круглий стіл, учасницею та модератором якого була виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Колишня громадянка США, вона два роки тому після початку війни стала директором програми СКУ «Захист патріотів». Наслідки цієї праці були настільки вагомими, що за деякий час Супрун стала заступником, а потім – виконуючим обов’язки міністра охорони здоров’я.

Закінчилися збори напрацюванням та схваленням резолюції Річних загальних зборів СКУ. Слід зазначити, що переважна більшість делегатів українських організацій з Росії була вимушена утриматись від обговорення та прийняття резолюції, оскільки там відверто говорилося про агресивну політику РФ, що може підпадати під чинне законодавство Росії про «розпалення міжнаціональної ворожнечі». Крім того, СКУ входить до «патріотичного стоп-листу небажаних організацій» в РФ.

Фото: Укрінформ

Насамкінець окремою темою було обговорення святкування 50-річчя СКУ в 2017 році. Це буде ціла низка заходів, концертів, науково-практичних конференцій по всьому світу (Нью-Йорк, Буенос-Айрес, Мельбурн, Брюссель, тощо). Святкові заходи розпочнуться в лютому 2017 року в Торонто. 25-26 серпня в Києві відбудуться чергові Річні збори СКУ, після чого делегати переїдуть до Львова, де 27-30 серпня за підтримки місцевих властей та активістів пройдуть Дні української діаспори (попередня домовленість про подібні заходи наразі є також з Полтавою, Харковом, Дніпром, Запоріжжям, Бердянськом).

Одним з вагомих здобутків річних зборів конгресу стало підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством інформаційної політики України (МІП) та СКУ. Меморандумом передбачено спільну роботу в напрямку створення позитивного іміджу України в світі, розвиток свободи слова, інформування української та світової громадськості про головні питання внутрішньої та зовнішньої політики України, створення ефективних механізмів поширення суспільно важливої інформації та підвищення обізнаності громадян в нашій країні та світі, зокрема через створений МІП державний телеканал іномовлення UATV.

Нагадаємо, у квітні цього року президентові Світового конгресу українців (СКУ) Евгену Чолію Національний університет «Львівська політехніка» присвоїв почесне звання Doctor Honoris Causa.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук