У колонії на Хмельниччині другий тиждень протестують в'язні

Дехто із засуджених відмовився від їжі та порізав собі вени

Протести засуджених у Замковій колонії в Ізяславі почалися 22 січня

У Замковій колонії в Ізяславі на Хмельниччині тривають протести ув’язнених, які розпочалися ще 22 січня 2018 року, оскільки вимоги учасників протесту досі не виконано у повному обсязі. Про це повідомило Радіо Свобода.

Частина протестувальників голодує, а частина вдалася до самоушкоджень. Міністерство юстиції України, якому підпорядковується установа, стверджує, що проводить там перевірку.

При цьому 31 січня суд виніс рішення про примусове годування чотирьох в’язнів. Окрім того, деякі із засуджених, і це підтверджують у колонії, завдали самі собі поранень.

Начальник колонії Олександр Новосядлов заявив, що йдеться про відмову від їжі, яка готується в колонії, і нібито засуджені їдять те, що їм передають у посилках.

За словами засудженого Олега Михайлова, відмова засуджених від їжі викликана «неправомірними діями з боку адміністрації».

«Сьогодні суд мені призначив примусове годування. Я не вживаю їжі. Призначили через те, що я втратив багато крові, коли перерізав собі вени. Причина тут одна – неправомірні дії з боку адміністрації, я тут не раз в наручниках у санчастині був прикутий. Це законно? Вчора тільки вийшов з ізолятора. Тут за будь-яку дрібницю пишуть папірці і садять в яму. Було таке, що я, коли з етапу приїжджав, мені кляп в рот засовували, проносили етапом, несли в санчастину», – зявив Михайлов.

Водночас, інший засуджений, Сергій Нечволодов, зауважив, що голодування ув’язнених відбуваються тут періодично і пов’язані з тим, що частина засуджених хоче взяти колонію під контроль.

«Кілька засуджених кримінальної спрямованості, негативної, підбивають інших засуджених, щоб ті їх підтримали, голодували, різали собі вени, аби відродити злодійські традиції. Колонія тут «червона», тобто адміністрація керує, а вони намагаються взяти її під свій контроль», – зазначив він.

Як інформує Харківська правозахисна група (ХПГ), протистояння між засудженими й адміністрацією у Замковій колонії відбувається постійно, а нинішній заколот нібито викликаний «умовами утримання, катування холодом і ставленням персоналу».

Прес-секретар заступника міністра юстиції Юрій Маслак підтвердив, що за фактом голодування триває службове розслідування, а чотирьом протестувальникам суд постановив проводити примусове годування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук