У комунальному громадському транспорті Львова тестують обладнання для підрахунку пасажиропотоків

ЕкономікаВіталій Кубліков, 16 листопада 2017, 19:19 1641 2

ЛКП «Львівелектротранс» встановило спеціальне обладнання у трамваї та тролейбуси для підрахунку реального пасажиропотоку. Його тестують вже два тижні на різних маршрутах. Ініціатори проекту кажуть, що система зручна і дає можливість в режимі реального часу моніторити ситуацію із завантаженням тих чи інших маршрутів.

На кожні двері припадає по одному приладу. Коли пасажири виходять і заходять на зупинках, система їх рахує в автоматичному режимі. На око це зробити неможливо.

«Нам завжди було цікаво, скільки пасажирів ми перевозимо. Коли є пікові години, а коли ми веземо порожні трамваї і палимо електроенергію», ‒ каже директор трамвайного депо ЛКП «Львівелектротранс» Роман Василишин.

Уся зібрана інформація доступна в режимі онлайн в диспетчерській «Львівелектротрансу». Тут можна бачити реальний пасажиропотік на тій чи іншій зупинці. Треба додати транспорту на маршрути чи навпаки скоротити їх кількість.

«Якщо б ми мали таку інформацію по кожному маршруту, по кожній зупинці ми могли б збудувати правильні графіки для того щоб пасажирам було комфортно їхати. Зараз ми знайшли таку систему може онлайн давати можливість розуміти який пасажиропотік на яких зупинках», ‒ розповідає радник міського голови Львова Андрій Білий.

У «Львівелектротрансі» пояснюють: від кількості пасажирів залежить і заробітки підприємства. Буває, що той самий маршрут в один день заробляє одну суму, а вже в інший на чверть менше.

«Додатково у нас є інформація по реалізації квитків. Тобто якщо ми зіставимо ці цифри, ми можемо проаналізувати, що, припустимо, 50% пасажирів не заплатили», ‒ розповів у коментарі ZAXID.NET речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар.

Окрім електротранспорту, систему підрахунку пасажиропотоку поставили і на три автобуси АТП-1. В ідеалі таким обладнанням планують забезпечити хоча б по одній машині на кожному комунальному маршруті. Програмне забезпечення і все обладнання українського виробництва.

«Вже відомо, що ця система зручна. Вона набагато доступніша ніж європейські аналоги ‒ це місцевий виробник. І вони вже працюють у Вінниці, Харкові, Києві, Дніпрі. І нам ця система теж сподобалась. Вартість варіюється від 1 тис. до 2 тис. доларів від кількості дверей і складності», ‒ зазначив радник міського голови Львова Андрій Білий.

Тестувати систему будуть до кінця цього місяця. Для Львова треба щонайменше 30 комплектів такого обладнання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук