У Криму проходить неконституційний референдум

Volodymyr Balyta, 16 березня 20149290
У Криму проходить неконституційний референдум
Голосування у Криму

16 березня о 08:00 за київським часом в Криму розпочався неконституційний і невизнаний світом референдум про самовизначення. Референдум проводиться за військової та політичної підтримки Російської Федерації.

У бюлетені для голосування на загальнокримському референдумі тільки два питання трьома мовами: російською, українською і кримськотатарською.

1. Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації?

2. Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?


Бюлетень для голосування на загальнокримському референдумі / Фото: УНІАН

Оскільки Конституцією України не передбачено проведення місцевих референдумів та з урахуванням того факту, що референдум в Криму став можливим завдяки вторгненню російських військ, світова громадськість, за винятком Росії, вважає його нелегітимним.

Зокрема, референдум був визнаний нелегітимним українським Конституційним Судом, Венеціанською комісією, ЄС і США. ВР Криму уже заявила, що не визнає рішення Конституційного Суду України.

 15 березня на розгляд Радою безпеки ООН була винесена резолюція, яка передбачає оголосити майбутній референдум в Криму "таким, що не має сили" і закликати всі країни не визнавати його результати, однак Росія заблокувала її, скориставшись правом вето.

У Криму проти референдуму активно виступають кримські татари.

Слід додати, що право на проведення exit poll під час референдуму отримала лише одна організація, дії інших будуть незаконними.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук