У Литві заборонили покажчики вулиць російською і польською мовами

Світ12 липня 2011130135

Головний адміністративний суд Литви ухвалив, що у Вільнюському районі таблички російською та польською мовами треба зняти і замінити їх табличками з написами литовською мовою.

Цю вказівку ​​суду адміністрація самоврядування Вільнюського району повинна виконати протягом місяця. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає. Таким чином спір про таблички з назвами вулиць в Литві закінчено, зазначає DELFI.

Суд вирішив, що таблички з назвами вулиць повинні бути замінені відповідно до закону про державну мову і постанови уряду, що регламентує надання назв вулицям, будівель, споруд та інших об'єктів.

«Назви вулиць не можуть вважатися назвами організації національної громади або інформаційними написами такої громади. На табличках з назвами вулиць може вживатися тільки офіційна форма найменувань місцевостей, оскільки це пов'язано з вживанням державної мови в суспільному житті», - підкреслив суддя.

Зі слів суду, в законі про національні меншини, який втратив чинність 1 січня 2010 року, було узаконено тільки право загального характеру осіб, які належать до нацменшин, вживати рідну мову в місцевих установах і організаціях, але цей закон не регулював вживання мови в суспільному житті країни.

Адміністрація самоврядування Вільнюського району вказала суду, що працівники староств обговорювали з власниками будинків питання зміни табличок з назвами вулиць, але жителі відмовилися виконувати вимоги представника уряду у Вільнюському окрузі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук