У Лівії повстанці захопили українських найманців?

Світ26 серпня 2011114711

Лівійські повстанці, які оголосили сьогодні про встановлення повного контролю над столицею країни Тріполі, стверджують, що в ході боїв за квартал Абу Салім, що залишався до цього моменту під контролем сил Муамара Каддафі, захопили в полон українських громадян.

Після взяття резиденції М.Каддафі загони лівійських повстанців впродовж останніх декількох днів намагалися увійти до міського кварталу Абу Салім. Просування сповільнювалося через численних снайперів, які сховалися на дахах будинків і добровольців з місцевого населення, лояльних до режиму лідера Джамагирії. Бунтівники вважали, що саме в цьому районі міг ховатися Сейф Аль-Іслам Каддафі.

У п`ятницю представник Перехідної національної ради Лівії Ях`я Саліх заявив, що ”операція із зачистки Абу Саліма завершена”, але синів М.Каддафі там не виявили.

При цьому, за словами представників ПНС, в Абу Салімі взято у полон близько 200 осіб, в основному - найманців з африканських країн. Також затримано декілька десятків снайперів, 15 з них, як затверджують представники ради, громадяни України.

Пізніше директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин повідомив агентство, що МЗС України не одержував жодної достовірної інформації, яка б підтверджувала повідомлення про захоплення у полон українських громадян в Тріполі лівійськими повстанцями.

У березні поточного року МЗС України спростовував можливість участі громадян України у боях в Лівії як найманців. Тоді ЗМІ писали, що в Бенгазі нібито збили винищувач ВПС Лівії і полонили його пілота - громадянина України. ЗМІ стверджували, що в Лівії як найманці задіяні близько 23 українських військових льотчиків.

МЗС України 23 серпня висловлював сумніви у правдивості інформації, що з`явилася раніше в ЗМІ, про захоплення лівійськими повстанцями українських найманців, які нібито воюють на боці М.Каддафі. За даними деяких українських ЗМІ, що посилалися на американську журналістку, лівійські повстанці нібито вже захоплювали українських найманців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 11

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук