У львівських будинках облаштовують підйомники і пандуси для людей з інвалідністю

До кінця року їх планують встановити у 24 будинках міста

У Львові облаштовують будинки підйомними ліфтами і пандусами для людей з особливими потребами. Металеві конструкції дозволять підійматися і спускатися на потрібний поверх. Працюють вони від електрики і є простими у використанні. Завдяки цьому людина з інвалідністю зможе скористатися ними без сторонньої допомоги.

Вже вісім таких ліфтів працюють у багатоповерхівках, а також приватних будинках.

«На сьогодні з 18 у нас змонтовано вже фактично 7 і один встановлено на замовлення департаменту. Тобто є 8 підйомників, якими вже можна користуватися», — повідомив в.о. директора департаменту житлового господарства Олександр Одинець.

Цього року підіймачі і пандуси планують встановити у 24 будинках Львова. На це із міського бюджету виділили 3,5 мільйони гривень. Утім, попит на такі ліфти є більшим.

Власним коштом має завершити облаштування підйомника пані Наталя. Жінка живе у приватному будинку. Спеціального підіймача вона добивалася три роки. І вже цьогоріч їх таки надали частину грошей з міського бюджету.

«Виділили кошти лише на підйомник і на майданчик навколо нього. А на накриття не виділили. Та я вже собі сама якось потрохи облаштую», — говорить львів'янка.

Людей, що потребують таких підйомників чи пандусів, у Львові чимало. До міської ради надходять звернення мешканців, після цього моніторингові групи обстежують вхідні двері, під'їзди, ліфти. А вже потім визначають, на яких вулицях облаштують такі підіймачі.

«Мобільні групи обстежили понад 1200 житлових приміщень. У цих будинках є люди, що користуються колісними кріслами. Але це, як показала практика, не є всі особи. Бо дехто знаходив можливість забезпечуватися власним коштом чи за рахунок гуманітарних надходжень», — каже спеціаліст міського управління соціального захисту Галина Семків.

Такі конструкції встановлюють там, де є хоча б дві людини, що користуються візком. Проект зі встановлення усіх підйомників та відкидних пандусів планують виконати вже до кінця цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук