У львівських школах запрацювали шахові гуртки

Головні новини Львова 28.09Ірина Ващишин, 28 вересня 2015, 18:36 698 3

Гуртки із шахів почали працювати у всіх львівських школах. Згідно з міською програмою, освітні заклади отримали усе потрібне для розвитку цього інтелектуального виду спорту. Заняття для дітей безкоштовні.

«Відповідно до програми розвитку шахів у загальноосвітніх закладах Львова на 2015-2016 рр. ми дуже добре розуміли, що окрім того, щоб запровадити гуртки у школах, нам потрібне фінансове забезпечення для ефективного викладання самої гри для дітей. І друге питання – це, власне, хто буде викладати? Упродовж літа ми проводили моніторинг серед педагогів, аби виявити людей, які володіють навиками гри у шахи. Окрім того, через інтернет ми просили громадян зголошуватись і також просили федерацію шахів рекомендувати людей», – зазначила директор департаменту гуманітарної політики Галина Слічна.

«На сьогоднішній день ще є 18 вакансій. Тобто шукаємо тренерів, аби проводили шахові гуртки у школах. Не обов’язково педагоги, це можуть бути навіть представники громадськості міста», – уточнила начальник міського управління освіти Зоряна Довганик.

У середню школу № 28 на заняття із шахів прийшла світова чемпіонка світу львів’янка Марія Музичук. До шахів, розповіла Марія, її разом із сестрою привчили колись батьки – професійні тренери.

«Звичайно, що на перших порах ми не могли тримати концентрацію на годину. Тому вони так потрошки показували нам, як ходять фігури. І от в три роки ми з сестрою могли розставити всі фігури на дошці. Так що ось так розпочалась наша спортивна кар’єра», – розповіла учням Марія Музичук.

У менших школах, які мають до 20-ти класів, буде по два шахових гуртки, у більших – по чотири. Заняття відбуватимуться двічі на тиждень.

Не лише шахи, а й загалом спорт у школах тепер буде не менш важливим за математику, наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Наша мета – за наступні п’ять років привести до пуття всі спортивні зали у школах і всі спортивні території біля шкіл, щоб вони в навчальний період були корисними для школярів, а у вечірній час щоб там займалися мешканці довколишніх будинків. Здоровий спосіб життя, спорт – це дуже важливо», – додав міський голова.

Для розвитку шахів мерія за міською програмою виділила 425 тисяч гривень. Демонстраційні дошки, ігрові комплекти та навчальну літературу отримали 118 львівських шкіл.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук