Львівська міськрада оприлюднила реальну суму боргів міста по кредитах

Міська рада ще жодного разу не протермінувала виплати

Львівська міська рада станом на зараз має 985 млн грн, 3 млн доларів США та 36 млн євро боргових зобов’язань через взяті у банках кредити. При цьому місто ще жодного разу не протерміновувало платежі чи гарантійні зобов’язання. Про це повідомив директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук.

За словами Олега Іщука, усі позики, які місто упродовж останніх років брало у банках, погоджувались з Міністерством фінансів України.

«По-перше, всі позики бралися на підставі ухвал сесії Львівської міської ради. Виконком зобов’язаний був їх виконувати. По-друге, є певні критерії, передбачені Бюджетним кодексом України, яких не можна переступити по позиках, їх контролює Міністерство фінансів. Так, для того, щоб взяти будь-яку позику або ж випустити облігації, треба отримати офіційний дозвіл у Міністерства фінансів. Для цього подається величезна кількість документів, які аналізують, і на підставі яких виноситься рішення щодо надання чи відмови нам у дозволі на взяття позики. Ніяка міжнародна організація не дасть позики без погодження Мінфіну», – зазначив Олег Іщук.

За словами посадовця, наразі місто має 2,3 млн доларів, 36 млн євро та 985 млн грн фактичних боргових зобов’язань та гарантій перед банками.

«Це — фактичні гроші, які надійшли на рахунок міського бюджету і на рахунки комунальних підприємств. При цьому суто міський бюджет, без врахування наших комунальних підприємств, отримав запозичень на 985 млн грн. Решта грантових коштів надійшла нашим ЛКП», – пояснив Іщук.

За словами Іщука, доходи бюджету розвитку, які наразі не використовуються, місто розміщує під депозит.

«Для цього банк визначається на конкурсі спеціальною комісією з представниками депутатського конкурсу. Коли ж приходить час розраховуватись, то ми їх забираємо з депозиту і витрачаємо на оплату виконаних робіт. Завдяки депозитам ми отримали додатково до бюджету міста у 2016 році 94 млн грн, у 2017 — 54 млн грн, 2018 — 57 млн грн, у 2019 — 88,5 млн грн. Так, вже за 5 місяців цього року ми отримали 15 млн грн. Ми могли ці кошти не розміщувати на депозит, але ми хочемо, щоб для міста гроші працювали», –розповів Олег Іщук.

За словами Іщука, за 13 років його роботи на посаді директора департаменту фінансової політики, місто жодного разу не протерміновувало платежів чи гарантійних зобов’язань жодному банку (як українському, так і міжнародному).

«Кожного року у нас проводиться рейтингування міжнародною організацією. Так, у нас найбільший рейтинг по Україні, тому що ми ні разу ніякому банку не протермінували платежів чи гарантійних зобов’язань», – додав Олег Іщук.

Нагадаємо, під час засідання сесії Львівської міської ради 28 травня депутати відмовились голосувати за низку питань, серед яких – отримання кредиту від ЄБРР на виплату заробітних плат працівникам комунальних підприємств Львова. Також депутати не підтримали питання про залучення кредитних коштів на капітальний ремонт міських трамваїв та модернізацію очисних споруд «Львівводканалу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук