У львівській школі відкрили музей, присвячений загиблому майданівцю

Головні новини Львова 20.11Ольга Зеліско, 20 листопада 2015, 18:53 832 0

Напередодні річниці Революції Гідності у школі №27 м. Львова відкрили музей героя Небесної Сотні. Юрія Вербицького викрали разом з активістом Ігорем Луценком 21 січня 2014 року з лікарні невідомі люди і вбили, після катувань за те, що він з Галичини.

Майданівець Юрій Вербицький навчався у цій школі. Аби діти доторкнулись до історії і бачили справжніх героїв, тут відкрили музей в честь активіста. Згодом його поповнять світлинами, відео та речами Юрія у класі, де він вчився.

«Те, що Юрій Вербицький навчався в нашій школі – це настільки важливий виховний момент, що його неможливо порівняти зі всіма іншими заходами, навіть величезною кількістю таких заходів. Він своїм власним прикладом показав, що можна віддати власне життя за Україну, не задумуючись, не шкодуючи», - розповіла директор львівської школи №27 Ірина Гайдук.

«Дуже спокійний, виважений був, і, в принципі, непомітний. На вигляд пам'ятаю його, височенький, світло-русявий, завжди замислений, зажурений чимось наче, весь у внутрішніх пошуках», - згадала свого учня вчителька Анна Патер.

Вербицький горів своєю роботою. Працював Юрій в інституті геофізики, був сейсмологом. Допомагав колегам. І як свідома людина не міг не бути активістом Майдану.

«Він міг працювати на роботі з ранку до ночі, скільки до нього людей зверталися, за якоюсь допомогою, щось не працювало, чи якийсь збій був. Він допомагав. Фактично, він жив цим... Події Майдану почали розгортатися, коли був цей розгін Майдану, подальші події, то це вже дуже вплинуло на нього. І він вважав, що потрібно щось робити, щось змінювати», - розповіла колега майданівця Ірина Ніщименко.

Після двох років слідство не знайшло винних у вбивствах героїв Небесної Сотні.

«Всі підозрювані відомі. Чому інші не покарані? Чому в інших галузях не покарані. Не покарані беркутівці, не покарані. Хто його знає? Я не знаю тих механізмів правосуддя. Чи то можна назвати правосуддям?», - каже брат убитого Сергій Вербицький.

Рідні та друзі пережили шок, коли дізнались про загибель активіста. Та навіть зараз, після двох років слідства, брат сумнівається, що винні будуть покарані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук