У Львівському психоневрологічному диспансері відзначили День психічного здоров'я

Головні новини Львова 10.10Софія Трощук, 10 жовтня 2018, 19:41 522 0

У Львівському обласному психоневрологічному диспансері відзначили День психічного здоров'я. Останнім часом медики цього закладу працюють у невизначеному стані. Адже стоять на порозі реорганізації, якої не прагнуть ані лікарі, ані пацієнти.

«Ми хотіли би донести всім, що історія людини є страшенно важлива. Укладання таких історій і осмислення таких історій ‒ це є частина психотерапевтичної допомоги», ‒ починає лекцію психологиня Юлія Мединська.

Таких історій у психологічному диспансері ‒ сотні. Ось, наприклад, Женя до медзакладу приїжджає часто. Лікарі жартують: дівчина виросла із ними.

«Я уже тут лікуюся досить давно, 15 років. Я звертаюся часто. Коли в мене є будь-яке питання, я знаю, що є лікар, до якого я можу зі своїм складним питанням звернутися, і знаю, що мені допоможуть, дадуть відповідь, підкажуть, як бути далі», ‒ каже Женя.

Цього дня родзинка заходу ‒ збірка віршів пацієнта, що волів залишитися невідомим автором. Її лікарі видали власним коштом до Дня психічного здоров'я.

«Всім нам добре відомо, що будь-яка хвороба обмежує життя. Але вона має зворотній бік: вона може відкрити інші таланти», ‒ додає психотерапевтка Тетяна Сорока.

Команда тут чимала: на два відділення стаціонару й поліклініку ‒ 240 працівників. Із них сорок лікарів та понад 70 медсестер. Останнім часом вони хвилюються, адже їх можуть скоротити. Поки що в облраді немає остаточного рішення.

«Один із варіантів ‒ диспансер в своїх приміщеннях залишається, працівники залишаються. Єдине, що нас усе-таки як юридичну адресу скасують і в рамках філії приєднають до обласної психіатричної лікарні», ‒ пояснює головний лікар обласного психоневрологічного диспансеру Володимир Яєчник.

Відтак лікарі турбуються про пацієнтів, чи буде в них місце, де можна сміливо говорити про свої психоневрологічні діагнози.

«Всі аргументи на користь бюджету, якихось там зароблених грошей, квадратних метрів, якоїсь реорганізації. Аргументів на користь пацієнтів і прогресивної психотерапії, проєвропейської, а не радянської, я, на жаль, не почула», ‒ каже депутатка обласної ради Парасковія Дворянин.

Крім дорослого диспансеру, в облраді мають намір реорганізувати ще й дитячий. Втім остаточних рішень поки що немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук