Львівський університет запускає п'ять інноваційних програм для бакалаврів
Навчання за новими напрямками стартує вже у вересні
У Львівському національному університеті ім. Івана Франка з вересня цього року запустять п'ять інноваційних бакалаврських освітніх програм. Про це розповіли представники навчального закладу 18 червня під час прес-конференції.
Нові освітні програми розробили спільно з IT-компаніями EPAM, SoftServe, N-iX, Conscensia, GlobalLogic, Cypress, Vector Software. Відтак навчання студентів матиме не лише теоретичну, а й практичну складову − студенти, які навчатимуться за цими спеціальностями, матимуть змогу пройти стажування в IT-компаніях, де будуть навчатися з менторами та вузькопрофільними спеціалістами.
Інноваційні програми включають у себе нетипові дисципліни, онлайн-курси з лекціями провідних професіоналів галузі та орієнтовані на створення студентами власних стартапів чи проектів.
Таким чином в ЛНУ ім. Івана Франка з вересня стартують такі нові бакалаврські освітні програми: Кібербезпека, Програмна інженерія, Статистичний аналіз даних, Сенсорні та діагностичні електронні системи, Управління персоналом в публічній сфері та бізнес-структурах. Остання також буде запущена й на магістратурі.
Над розробкою п'яти нових програм працювали викладачі спільно з 10-ма IT-компаніями міста. Таким чином вдається враховувати усі особливості сучасного ринку праці та готувати майбутніх спеціалістів для компаній.
«І раніше, і зараз компанії продовжують навчати на власних курсах, тривалістю до шести місяців. І це є трохи менше, ніж ці чотири роки навчання. Для того, щоб ці чотири роки навчання, були максимально корисними, як для студента, так і для університету, компанії запропонували створювати навчальні програми спільно. Фахівці компаній будуть співпрацювати разом з викладачами університетів. І дивитися, що саме є затребуваним на ринку праці», − розповів директор освітнього напряму Львівського IT-кластеру Зеновій Верес.
За його словами, під час навчання за вже існуючими програмами, після другого курсу студенти мали можливість пройти стажування у IT-компаніях. І завдяки цьому близько 50% студентів третіх курсів успішно поєднують навчання та роботу.
До слова, у ЛНУ ім. Івана Франка, Університеті БЖД та НУ «Львівська політехніка» уже функціонує дев'ять інноваційних програм, на яких навчається більше 700 студентів.
«Зараз навчається близько 750 студентів за програмами. Серед студентів, які зараз навчаються на третьому курсі, 50% уже мають роботу. Після другого курсу вони проходять практику в компаніях і вже в праві самостійно вирішувати чи їм зосередитися тільки на навчанні, чи їм варто продовжувати поєднувати навчання і витрачати певний час на те, щоб працювати в компанії», − додав Зеновій Верес.
Як зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. Івана Франка Віталій Кухарський, такі програми є доволі ефективними для підготовки майбутніх IT-спеціалістів, оскільки до їх розробки долучаються майбутні роботодавці.
«Співпраця відбувається так, що компанії допомагають на рівні розробки освітніх програм. І це дуже важливо. Насправді ці всі освітні програми стають орієнтовані на роботодавця, стають уже практично орієнтовані і, власне, дозволяють нашим випускникам успішно влаштовуватися поза університетом, знаходити місце роботи. Крім того, представники компаній допомагають у веденні навчальних курсів, особливо практично орієнтованих. Так само велика кількість представників з індустрії бере участь у оцінці роботи студентів. І це, власне, підтверджує те, що робота плідна і вона точно дасть свій результат», − розповів Віталій Кухарський.