У «Львівводоканалі» очікують на місію ЄБРР
До теми
На початку лютого до МКП «Львівводоканал» мають прибути представники Європейського банку реконструкції та розвитку. Під час спільних консультацій фахівці вирішать, як уже найближчим часом розпочати кредитування модернізації львівських міських очисних споруд. Цей проект буде частиною комплексних робіт, які дозволять усунути неприємний запах у Львові.
А допоки ЄБРР вирішує, скільки ж коштів вкладе в очисні споруди, водоканал уже зараз має готовий технічний проект дозуючої станції зі спеціальними реагентами для знищення неприємного запаху. Таку станцію мають облаштувати на Сихові.
Тим часом у Винниках відновлюють каналізаційний колектор, який через Лисиничі прямує до Львова. Він уже багато років поспіль був знищеним, і витоки з Винників та Лисиничів розливалися просто в полі між цими населеними пунктами.
«Цей колектор був однією з причин смороду в Личаківському районі, стверджують у «Львівводоканалі». Тепер підприємство взяло його на свій баланс, а Львів надав для ремонту кошти. Наразі вже освоєно 1 млн 700 тис. грн», – зазначив директор «Львівводоканалу» Валентин Вольський.
За його словами, роботи на колекторі мають завершити до травня. Також водоканалівцям вдалось відремонтувати ще один великий колектор на вул. Шевченка. Щоправда, ці роботи профінансував держбюджет. Йдеться про 4 млн грн.
«У нас налагодилась нарешті співпраця з підприємствами, які є потенційними забруднювачами повітря. Нині у цьому переліку 13 великих виробників – здебільшого харчових продуктів. Звісно, найбільшим забруднювачем є все ж «Ензим». Але вони не стоять на місці. Вже до осені цього року підприємство планує запустити ще одну чергу очисних споруд. Водночас дуже серйозні кроки зробили «Світоч», «Галка», шкірзавод. Вони частково також уже запустили свої очисні споруди», – розповів Валентин Вольський.
Загалом, стверджують у водоканалі, подолати неприємний запах у Львові вдасться лише завдяки комплексним заходам на очисних спорудах та міській каналізації. Знадобиться для цього близько п’яти років.