У Львові демонтували рекламу, яка закривала меморіальну дошку

Lilia Kuzik, 18 квітня 20147402
Реклама, що була встановлена поверх меморіальної дошки

У Львові через скандал демонтували рекламу квіткового магазину, яка закривала меморіальну дошку на будинку-пам’ятці історії, що на вул. Дорошенка, 48.

Розташований у цьому будинку квітковий магазин самовільно встановив рекламну конструкцію, але вчора погодився на добровільний її демонтаж, розповіла ZAXID.NET начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко. Реклама закривала меморіальну дошку на честь українських письменників-комуністів Олександра Гаврилюка та Степана Тудора, що загинули тут 1941 року від вибуху.

Ця ситуація викликала бурхливе обговорення у групі «Нас не питали» у Facebook. Спочатку обговорювали те, що магазин дозволив собі закрити пам'ятну дошку рекламою, але згодом дехто з учасників дискусії почав висловлювати обурення, що оскільки ці письменники були комуністами, вони не варті вшанування. А також нібито саме через це вандали неодноразово обмальовували фасад «антикомуністичними» гаслами. Учасниця дискусії, яка назвалась представницею магазину, продемонструвала на підтвердження фото зіпсованого фасаду.

Фото Олі Якименко у групі "Нас не питали"

У магазині надати офіційний коментар для ZAXID.NET відмовились.

Натомість Лілія Онищенко вважає, що встановлювати рекламу поверх меморіальної дошки не можна: «Меморіальна дошка є свідченням тієї епохи, на честь якої вона встановлена. Не варто нічим її закривати». На її переконання, не варто також говорити, що дошка встановлена «не тим людям», адже вона має свою мистецьку цінність як авторська робота.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Yasen Lad 18 квітня 2014, 13:58

  Додам, щоб бува не викривлено сприйняли мій коментар. Так само не мають права порушувати вимоги законодавства й власники магазину. Вони теж повинні дотримуватися встановленого порядку розміщення своїх рекламних конструкцій.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Yasen Lad 18 квітня 2014, 13:57

  Ще раз запитую, цей об’єкт внесена в перелік культурної спадщини міста? Хтось може показати документ на підставі якого була прибита меморіальна дошка? Бо начальник управління охорони історичного середовища мав би знати, що не можна на фасад будинків самовільно монтувати такі елементи. Давайте будемо послідовні і дотримуватися законодавства. Також це стосується чиновників міської ради.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук