У Львові Всеукраїнська федерація айкідо йошинкан влаштувала сімейне тренування, де вчителями батьків були досвідченіші за них діти. Тепер батьки знатимуть, куди віддали своє чадо. А ще розумітимуть базові технічні прийоми айкідо, пересування, розбалансування та виведення з рівноваги. Завдяки ігровим вправам естафети зуміють відчути емоції.
«Батьки досить часто не знають, чим діти займаються безпосередньо на тренуваннях. А так вони самі бачать, самі пробують, розуміють, як це працює. І саме спілкування позитивно впливає і на дітей, і на батьків», ― зізнається мама Дмитрика Віра Самборська.
Вправи розвивають довіру у сім’ї. А діти нарешті зможуть помінятися ролями і навчати батьків. До прикладу, правильно зав’язати вузол не так вже й просто.
«Діти вже займаються айкідо, вони вже щось знають. Батьки тут нові. Це для дітей дуже важливо в плані впевненості в собі, що вони от батькам можуть сказати: «От я оце знаю. Я тебе навчу, допоможу», ― пояснює голова Всеукраїнської федерації айкідо йошинкан Володимир Ващишин.
Зрозуміти основи айкідо прийшла уся сім’я Карвацьких. У них на двох батьків аж три вчителя.
«Як би не було, вони займаються тут годину чи півтори часу, розминають всі суглоби, всі м’язи, виконують розтяжки. Чим більше дитина розвинута фізично, тим здоровіша є. Ну от: школа на карантині, а вони здорові всі», ― пояснює батько Роман Карвацький.
Сімейні тренування хочуть зробити щорічними. І кожного разу залучатимуть інших членів родини. А за бажанням прийматимуть батьків до своїх бойових лав.