У Львові до ремонту на пл. Ринок, 15 залучили реставратора. Фото

8 червня 201217764
У Львові до ремонту на пл. Ринок, 15 залучили реставратора. Фото
Ремонт

На другому поверсі пл. Ринок, 15 ведуться ремонтні роботи. До робіт залучили фахового реставратора із «Укрзахідпроектреставрації».

Про це розповіла у коментарі ZAXID.NET начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

За її словами, зараз у кам’яниці ведуться ремонтні роботи із перепланування приміщень і пристосування під ресторан. «Коли ми виявили ці роботи, то вони були незаконні і ми навіть викликали міліцію, щоб туди потрапити», - розповіла Лілія Онищенко.

Вона наголосила на тому, що через зміну законодавства важко відстежити, чи є дозвіл на ремонтні роботи, чи немає. Тепер дозвіл видає інспекція Держархбудконтролю і дізнатися можна тільки з письмових запитів. Зараз проектна документація на будівництво, на реставрацію і будь-які інші роботи не підлягає погодженню міським управлінням охорони історичного середовища.

Спочатку проводилися незаконні роботи по оббивці штукатурки, але ці роботи були зупинені. «Сьогодні до робіт долучено фахового реставратора з інституту «Укрзахідпроектреставрація» Романа Могитича. Він дивиться, що потрібно зберегти, бо там виявили цікаві знахідки», – додала Лілія Онищенко.

У будинку знайшли віконну колону, яка виходить у двір і аркаду на стіні, що прилягає до будинку №14. «Я думаю, що зараз він свої дослідження завершив і вони будуть долучені до проектної документації», – сказала начальник міського управління охорони історичного середовища.

У «Холдингу емоцій «!Фест» ZAXID.NET підтвердили, що на другому поверсі пл. Ринок, 15 уже відкрився другий зал ресторану «Масони».

Як інформував ZAXID.NET, управління охорони історичного середовища Львівської міської ради зупинило самовільні ремонтні роботи у приміщеннях на другому поверсі на площі Ринок, 15 у Львові. «За попередньою інформацією, роботи виконували на замовлення орендаря приміщення – компанії «!Фест», - зазначили в управлінні охорони історичного середовища.

Нагадаємо, що раніше «Холдинг емоцій «!Фест» заперечував свою причетність до цих приміщень. «Що відбувається там – ми не знаємо і не маємо до цього відношення. Наш бізнес розташований за адресою пл. Ринок,14 – це «Криївка» та «Найдорожча ресторація Галичини» («Масони»)», – сказала ZAXID.NET піар-менеджер «!Фесту» Ольга Кулик.

Сьогодні ж ZAXID.NET пояснили, що ремонт у приміщенні проводили його власники, і лише після того здали в оренду команії «!Фест».

Додамо, будинок на пл. Ринок, 15 – кам'яниця Шимоновича, є пам’яткою архітектури і входить до спадщини ЮНЕСКО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук