У Львові гастролюватиме американець із віолончеллю італійського майстра Ніколо Аматі

Еміліо Колон зіграє твори Чайковського, Шумана та Блоха на оригінальному інструменті 1700-го року

КультураМарічка Крижанівська, 9 квітня 2019, 19:00 720 0

До Львова їде американський віолончеліст Еміліо Колон, який зіграє на оригінальному інструменті Ніколо Аматі. Єдиний концерт музиканта і оркестру INSO-Львів під орудою американського диригента Теодора Кухара відбудеться уже цієї суботи, 13 квітня, у Львівській філармонії.

Еміліо Колон походить із Пуерто-Рико, але громадянство у нього, як і в усіх пуерториканців, – американське. Він титулований викладач і соліст. Нещодавно започаткував Міжнародний камерний оркестр Пуерто-Рико. Цього віолончеліста нині називають найкращим у світі пуерто-риканським музикантом.

Еміліо Колон грає на віолончелі 1700-го року італійського майстра Ніколо Аматі. І саме з нею маестро приїде до Львова.

«Його вважають одним із найповажніших педагогів в Америці, він викладає в Indiana University. Це найбільша музична школа в Америці. Ми дуже близькі друзі, дуже багато камерну музику грали разом», – розповів диригент Теодор Кухар.

Теодор Кухар – ще один гастролер, американець, батьки якого походять із України. Диригент концертує по всьому світу від Пекіна до Клівленда. А ще записує музику. Його дискографія нараховує більше сотні дисків, які видані найвідомішими світовими лейблами.

«Маестро дуже емоційний і цією емоційністю він захоплює нас. Ми також емоційний оркестр і ми раді працювати разом. Ми чекаємо львів'ян, бо це є дійсно нагода почути розкішних солістів, оркестр і диригента. Все разом у філармонії – 13 квітня», – додає Євген Крук, перша скрипка і концертмейстер оркестру INSO-Львів.

Виконають твори Петра Чайковського, які рідко звучать, а також симфонічну фантазію «Франческа да Ріміні» та Третю оркестрову сюїту, яку сам композитор вважав своїм найкращим творінням.

«Чайковський один раз виступав як диригент в Америці, це було в концертному залі Карнегі-хол у Нью-Йорку. І йому запропонували в тому концерті виконати те, що він вважає своїми найкращими творами. На кінець концерту він вибрав для виконання сюїту № 3 – те, що ми будемо грати. Чайковський вважав, що це його найсильніший оркестровий твір», – пояснив Теодор Кухар.

Окрім того готують твори Роберта Шумана та Ернста Блоха.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук