У Львові пропонують створити фотомузей, для якого уже зібрали кілька тисяч експонатів

КультураМарічка Крижанівська, 8 квітня 2019, 19:10 634 2

У Львові з'явиться фотомузей. Із такою ініціативою виступив фотограф, львовознавець Роман Метельський. Зараз у Романа кілька тисяч експонатів.

Фотомузей буде інтерактивним, з інсталяціями, аби відвідувач відчув себе в тому часі, коли зароджувалася фотографія. Найперше публіці запропонують потрапити у найдавнішу камеру у світі.

«Відвідувач заходить в перше приміщення і автоматично потрапляє в найдавнішу камеру обскура. Закриваються вікна, штори, відкривається маленька щілинка і на протилежній стіні можна буде побачити те, що відбувається зараз за дверима, але вверх ногами», ‒ розповідає ініціатор фотомузею Роман Метельський.

Також облаштують лабораторію, де покажуть, як колись проявляли плівку і друкували світлини. А ще зроблять студію кабінетної знимки, там буде можливість сфотографуватися. Для музею львів'яни приносять Роману Метельському свої експонати.

«От, до прикладу, форматну камеру прислала мені в подарунок до колекції наша українська розвідка із зони АТО», ‒ пан Роман показує раритет і штатив до нього.

Найдавніший експонат наразі ‒ перша у світі «мильничка».

«В 1898 році фірма «Кодак» випустила унікальний слоган: ви натискаєте на кнопку, решта ми зробимо самі. Якщо до цього фотоапарат коштував шалені 25 долари, то в тому році вони випустили першу «мильничку», яка коштувала всього-на-всього 1 долар. З цього фотоапарату почалася ера фотографування», ‒ пояснює ініціатор музею.

До Першої світової війни найбільша колекція фотографії у Східній Європі була тут, на Галичині, у палаці Лянцкоронських і нараховувала 120 тисяч. З таких давніх у Романа Метельського є особлива реліквія ‒ фото з рамкою. Її власниця просила ніколи не розпаровувати їх, бо це її шлюбна знимка. Цікавим буде і львівський альбом кінця XIX століття.

Відвідувачі побачать також такі цікавинки, як перші 3D фото, тобто стереоскоп, давній прототип фотошопу ‒ фарби для ретушування світлин.

Наразі усі зібрані експонати Роман Метельський зберігає у своєму офісі, але уже веде переговори з областю і містом про пошук приміщення для фотомузею. А тим часом просить львів'ян приносити раритети.

«Можете знайти мене на Facebook, писати в приват, можете зателефонувати мені за номером 067 675 93 84. І приносити ваші експонати на Коперника, 46/1а», ‒ додає Роман Метельський, розкладаючи на полиці більше 60 зібраних фотоапаратів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук