У Львові молитвою і пам’ятним віче вшанували воїнів-афганців

У Львові молитвою і пам’ятним віче вшанували воїнів-афганців
фото ЛМР
У заходах взяли участь представники влади міста та області, духовенство, прості львів'яни

У Львові відбулись заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Загиблих воїнів вшанували молитвою, також відбулося пам’ятне віче.

Розпочались заходи з Архієрейської Божественної літургії у військовому Храмі Стрітення Господнього УГКЦ (вул. Батуринська, 1). Опісля представники влади міста та області, духовенство, громадськість поклали квіти до пам’ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 роках» під відповідний музичний супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Також відбулось покладання квітів до пам’ятника «Воїнам, що віддали свої життя за Україну». Представники духовенства провели панахиду біля пам’ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 роках». Опісля відбулось громадське віче.

«Дякую вам, що пройшовши війну, ви маєте добро і велику солідарність. Дякую вам за пам'ять. Бо сьогодні тут подумки кожен з вас згадує своїх друзів, згадує тих, хто рятував ваше життя. Сьогодні тут і воїни російсько-української війни, і воїни-афганці. Це великий біль для нас усіх. Україна ніколи не вела загарбницьких воєн, ми обороняли свою рідну землю. Велика вам подяка і уклін», — зазначив у своєму виступі міський голова Львова Андрій Садовий.

Львів'яни вшанували учасників бойових дій на території інших держав (фото ЛМР)

Як повідомили у Львівській міськраді, за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді й плідну громадську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, подяками від громади міста нагороджені:

 • Бабенко Наталія Павлівна — вдова загиблого учасника бойових дій в Афганістані, перший заступник ЛОГО СБВА «НАШ ДІМ»
 • Васильцов Анатолій Михайлович — учасник бойових дій в Афганістані, член правління ЛОГО СБВА «НАШ ДІМ»
 • Цяпало Роман Михайлович — учасник бойових дій в Афганістані, член правління ЛОГО СБВА «НАШ ДІМ».

Ювілейну монету імені Данила Галицького отримали:

 • Веліско Василь Євгенович — учасник бойових дій в Афганістані, член правління ГО «Сихівська районна організація інвалідів та учасників бойових дій (ветеранів Афганістану АТО/ОСС та іних локальних війн)»
 • Слівінський Володимир Адамович — учасник бойових дій в Афганістані, член правління ГО «Сихівська районна організація інвалідів та учасників бойових дій (ветеранів Афганістану АТО/ОСС та інших локальних війн)»
 • Гелетчак Наталія Володимирівна — вдова загиблого учасника бойових дій в Афганістані, член правління ГО «Сихівська районна організація інвалідів та учасників бойових дій (ветеранів Афганістану АТО/ОСС та інших локальних війн)».

У мерії також повідомили, що до 31-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан, воїнам-афганцям та членам сімей загиблих, які зареєстровані у Львові й перебувають на обліку у відділах соціального захисту, місто виплатить матеріальну допомогу. У міському бюджеті на ці потреби передбачили 1,2 млн грн. Розпорядження про надання матеріальної допомоги підписав міський голова Львова.

Згідно із розпорядженнями «Про надання одноразової матеріальної допомоги особам, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан — мешканцям м. Львова», а також «Про надання одноразової матеріальної допомоги особам, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан і є особами з інвалідністю 1-ї, 2-ї, 3-ї груп, та членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан», одноразову матеріальну допомогу отримають:

 • особи, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан: їх у Львові мешкає 774, і вони отримають по 800 грн допомоги кожен;
 • особи з інвалідністю 1-ї групи, які брали участь у бойових діях на території Республіки: таких воїнів-афганців у Львові мешкає 12, і вони отримають по 2500 грн матеріальної допомоги кожен;
 • особи з інвалідністю 2-ї групи, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан: таку допомогу отримають 133 воїни в розмірі 1500 грн кожен;
 • особи з інвалідністю 3-ї групи, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан: таку допомогу отримають 270 осіб по 1000 грн;
 • члени сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан: таку допомогу отримають 88 осіб по 1000 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук