У Львові офіційно відкрили перший будинок для ІТ-працівників
Десятиповерхівка розташована на вулиці Студинського
До теми
- Львів ІТ Cluster анонсував будівництво інноваційного району ZAXID.NET
-
У Львові збудують ІТ-парк площею 10 гектарів.
СЕО львівського ІТ-кластеру Степан Веселовський про втілення проекту Innovation District IT Park ZAXID.NET - У передмісті Львова побудують містечко для ІТ-спеціалістів ZAXID.NET
- Львівські ІТ-компанії увійшли у рейтинг ТОП-100 найкращих світових аутсорсерів ZAXID.NET
У вівторок, 27 лютого, у Львові офіційно відкрили будинок для працівників сфери інформаційних технологій. Ще наприкінці жовтня 2015 р. на вул. Студинського тільки заклали капсулу для будівництва, а вже сьогодні у 72 квартирах наводять лад.
Це пілотний проект ІТ-кластеру, який фінансували програмісти, купуючи квартири за собівартістю. Земельну ділянку їм безкоштовно надала міська рада. Десятиповерхову споруду проектувальники та її мешканці називають «розумною», адже обладнали її за сучасними технологіями. Наприклад, тут працює індивідуальна котельня, що буде споживати сонячну енергію завдяки майже трьом десяткам колекторів.
«У кожній квартирі є лічильники на опалення та гарячу воду. Дані з них ми збираємо щодня, а вже після цього аналізуємо, хто з мешканців скільки спожив енергії», – пояснив голова ОСББ Анатолій Добросинець.
Серед зручностей для жителів ІТ-будинку – підземний паркінг, дитячий і спортивний майданчики, відпочинкові зони та швидкісний Інтернет. Про те, щоби створити саме такий благоустрій, жителі багатоповерхівки говорили ще перед початком будівництва.
«Вони одразу думали, як виглядатиме цей простір: сварилися-мирилися, але спільно реалізовували все, що навколо», – розповів проектний менеджер Львівського IT-кластеру Ярослав Назар.
Квадратний метр у будинку обійшовся працівникам ІТ-сфери у межах 500 доларів США. Облаштувати залишилось дорогу до багатоповерхівки. Цей обов'язок на себе візьме вже міська рада, скерувавши на ремонтні роботи 15 млн грн.
«Чому ми надаємо земельну ділянку для кооперативного будівництва ІТ-сектору? Тому, що ці люди, отримуючи високу заробітню платню, сплачують достатньо податків, які потрапляють у міський бюджет. Тому ми надалі будемо виділяти землю для програмістів», – пояснив міський голова Львова Андрій Садовий.
Серед наступних проектів ІТ-спільноти – інноваційний парк та котеджне містечко.