У Львові ОСББ отримують кредити на енергозбереження

Головні новини Львова за 03.09Ірина Ващишин, 3 вересня 2015, 14:20 738 0

3 львівських ОСББ отримали кредити для впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках. Однак, вони не просто взяли позику – після завершення задекларованих робіт житлові об’єднання зможуть отримати відшкодування вкладених коштів. Йдеться про 30% від тіла кредиту, які відшкодовує місто.

Такий механізм став можливим завдяки «Програмі відшкодування частини кредитних коштів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у Львові на 2015-2018 рр». Львівська міськрада затвердила її у березні цього року.

Програма передбачає відшкодування таких робіт, як відновлення та утеплення стін фасаду, реконструкція покрівель, інженерних мереж, утеплення під’їздів тощо.

Однією із перших такою можливістю кредитування скористалась асоціація ОСББ «Оберіг» на вулиці Стрийській. У двох будинках із п’яти, які належать до асоціації, зараз на сходових клітках замінюють старі вікна на нові енергозберігаючі.

Голова асоціації Стефанія Климко стверджує, що такі роботи дозволять суттєво зменшити витрати тепла на обігрів цих будинків.

«Минулого року у підвалах ми замінили теплові мережі. Так заощадили 20% тепла. Тепер заміна вікон дозволить скоротити тепловитрати ще на 15%-20%. Для того, щоб взяти у банку кредит, нам потрібна була згода 70% мешканців. ОСББ позичило 230 тисяч гривень на 5 років. Через цю позику довелось підняти квартплату – на сорок копійок за один квадратний метр. Але людям потрібно потерпіти тільки місяць-два – допоки ми завершимо роботи. Щойно будуть готові акти прийнятих робіт, місто почне відшкодовувати тіло кредиту і квартплату можна буде зменшувати», – пояснила Стефанія Климко.

Окрім 30-тивідсоткового відшкодування від міста ОСББ також отримає 40% коштів від вартості матеріалів.

Ці кошти повертають за державною програмою кредитування енергоефективних заходів в ОСББ та ЖБК. Компенсацію надає Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Угоду для кредитування ОСББ міський департамент житлового господарства уклав із трьома банками – «Львів», «Укргазбанк» та «Ощадбанк». Останні два є також учасниками державної програми енергоефективності.

«Львів’яни повинні навчитися економити вдома та почати розумно впроваджувати енергоефективні заходи. Та сьогодні ані міська влада, ані держава не спроможні самостійно здійснити енергомодернізацію у житловому фонді. Тому таке кредитування для членів ОСББ є єдиним шансом привести свої будинки до ладу і значно заощадити власні кошти», – зазначила начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міськради Галина Когут.

Львів наразі є єдиним містом в Україні, де саме міська влада надає ОСББ відшкодування на енергозберігаючі кредити водночас із державою.

Схожий досвід вже давно використовують у Польщі, Чехії, Болгарії, Данії, Німеччині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук