У Львові ознакували будинок колишнього німецького консульства

СуспільствоІрина Панчишин, 5 вересня 2016, 16:35 757 1

На будинку на вулиці Глібова, 9 у Львові встановили пам’ятну дошку. У чотириповерховій будівлі з 1912  до 1918-го року розташовувалось Генеральне Консульство Німецької імперії.

Міська влада ознакувала будівлю в межах проекту «Львів дипломатичний». Відкривав табличку Посол Федеративної Республіки Німеччина Ернст Райхель та мер Андрій Садовий.

«Німецький історик Карл Шлеґель сказав, що Львів є місцем перетину багатьох світів і саме різноманіття культур тут у цьому місці згущується. І ця пам’ятна дошка є зв’язком між минулим та теперішніми часами і кличе перехожих зупинитися», – сказав посол Федеративної Республіки Німеччина Ернст Райхель.

Також будинок відомий і тим, що у ньому деякий час мешкав Іван Франко з дружиною Ольгою. Його ж власником був знаменитий співак Юзеф Ман, розповідають тамтешні мешканці.

«Цей будинок взагалі-то належав досить відомому оперному співаку, який помер в Австрії в оперному театрі під час виконання арії. Це його був будинок і довший час жила його мама тут, яка була власниця цього будинку. Потім, коли прийшла радянська влада, будинок забрали», – розповів мешканець будинку Юрій Нога.

Додамо, в минулому столітті у  близько сорока будинках розташовувались дипломатичні установи. Такі таблички вже з’явились на будівлях, де раніше були консульства Аргентини та Нідерландів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук