У Львові перевірять сайти на доступність для людей з інвалідністю

Розробників та дизайнерів сайтів закликають дотримуватись світових стандартів

У Львові перевірять сайти на доступність для людей з інвалідністю
IT-фахівці закликають зробити сайти більш доступніші для осіб з порушеннями зору, слуху та ін.

Спільнота «Inclusive IT», яка об’єднує ІТ-фахівців з інвалідністю зі всієї України, пропонує львівським компаніям та медіа пройти тестування на доступність. Про це під час відкритої лекції «Що може зробити не-айтішник для веб-доступності?» розповіли менеджери проекту Роман Боренько та Христина Повалена.

«Уявіть, що людина з порушеннями зору чи опорно-рухового апарату може заробляти гроші, працюючи дистанційно, але не має, де їх витратити. Просто через те, що ні квитка на концерт, ні пральної машинки не може придбати онлайн. Доступність вашого сайту для людей з різними формами інвалідності дозволяє 7-10% громадян України користуватися вашими послугами. Це дуже перспективно!» — зазначає Христина Повалена.

Зі слів Романа Боренька, сьогодні у світі існують перевірені стандарти, які допомагають розробникам і дизайнерам зробити сайт доступним ще на початку створення.

«Наприклад, для людей з інвалідністю по зору дуже важливим є застосування так званого «альтернативного тексту» — короткого речення, яке описує те, що зображено на фотографіях. Для тих, хто погано бачить, буде зручним збільшений шрифт. Для людей із порушеннями слуху важливо, щоби будь-який звуковий сигнал на сайті дублювався візуально», — наголошує Роман Боренько.

Полегшити користування сайтом можна і для людей, які тимчасово чи постійно мають проблеми із опорно-руховим апаратом. Для цього потрібно забезпечити користування сайтом без мишки — лише з клавіатури. А для людей з епілепсією дуже важливо, щоб рухомі зображення мигали не частіше трьох разів за секунду.

«У сучасному світі є безліч можливостей, щоби врахувати потреби абсолютно усіх користувачів і користувачок. Втім, коли сайт повністю готовий, робити його доступним для людей з інвалідністю у рази складніше. Тому варто враховувати усі нюанси ще на початку роботи», — зазначив Роман Боренько.

Додамо, що спільнота «Inclusive IT» як соціальне підприємництво уже дев’ять місяців надає послуги тестування сайтів на веб-доступність. За результатами своїх досліджень ІТ-фахівці з інвалідністю розробляють чіткі покрокові рекомендації для колег і в разі необхідності допомагають виправити незручності. Детальніше про тестування на веб-доступність на сайті «Inclusive IT».

Лекція «Що може зробити не-айтішник для веб-доступності?» відбулася у межах проекту «Видимість та участь», що втілюється громадськими організаціями ІУС та Освітній центр з прав людини у Львові за фінансової підтримки Львівської міської ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук