Львівські студенти створюватимуть розумні прилади

Головні новини Львова 19.04Зоя Мельнійчук, 19 квітня 2019, 17:02 437 0

У «Львівській політехніці» створюватимуть роботів. Тут почала працювати перша в Україні лабораторія проектування вбудованих систем. Це спеціалізовані комп'ютерні системи, що працюють у різних приладах ‒ від розумної поливалки для квітів до автоматизованого шпиталю.

«На схожих платах працюють роботи ‒ пилососи, тобто до плати підключаються сенсори, які зчитують перешкоди і це дозволяє роботу рухатись по певній траєкторії», ‒ розповів студент «Львівської політехніки» Павло.

Embedded Starter Kit ‒ це набір обладнання, якого вистачає для створення діючої вбудованої системи. Таких наборів у лабораторії є двадцять.

«Ця лабораторія задумана як загально університетська, тобто в ній будуть навчатися студенти різних кафедр, і навіть в різних галузях IT, які є у «Львівський політехніці», ‒ запевняє Дмитро Федосюк, проректор «Львівської політехніки».

Лабораторію вбудованих систем «Львівській політехніці» подарувала GlobalLogic ‒ одна з найбільших ІТ-компаній, що працюють в Україні. Вчити студентів створювати вбудовані системи будуть фахівці компанії.

«Starter Kit ‒ така річ, яка потрібна для якихось навчальних цілей, зараз ці системи сильно розширились, і можна знайти керування мотором, керування світлом, якісь радіопередачі даних, тобто людина має змогу створити простих роботів», ‒ повідомив Костянтин Пелех, директор з інжинірингу GlobalLogic.

У майбутньому такі ж лабораторії з’являться і в інших навчальних закладах України. Зокрема, і в університеті імені Івана Франка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук