У Львові покажуть найкращі документальні фільми року
З 7 до 12 червня Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA покаже у Львові хіти цьогорічного фестивалю. Чотири фільми розкажуть про пастора з Маріуполя, засновників Greenpeace, шерифів з українського села Cтара Збур’ївка та примарну Північну Корею.
У Львові покази відбудуться в Палаці мистецтв. Детальний розклад показів можна побачити на сайті Палацу мистецтв.
Docu/Хіт – новий фестивальний проект, який згодом планує стати повноцінним прокатом документального кіно в Україні. Попри те, що креативна документалістика нині стає глядацькими хітами, поза фестивалем у нас фактично немає будь-якої дистриб'юції доку.
«З'являється фільм про боксера Кличка чи про співака Вакарчука, його прокатують. А постійної можливості сходити на вихідних на документальний фільм у кінотеатр не існує. Українські телеканали їх теж не показують, уважаючи, що глядач до неігрового кіно не доріс. Але це помилково, озираючись на досвід Docudays UA», – говорить режисер фільму «Українські шерифи» Роман Бондарчук.
Картина «Як змінити світ» розповідає про ініціативу, що народилася силами кількох ентузіастів. 1971 року компанія друзів попливла до зони ядерних випробувань: їхній протест сколихнув світ, започаткувавши Greenpeace та визначивши сучасний рух зелених.
Фільм «Майже святий» Стіва Гувера - справжній трилер про український Маріуполь, який спродюсував знаменитий голлівудський режисер Терренс Малік, володар «Золотої пальмової гілки» Канн. Головний герой – священик і місцевий авторитет Геннадій Мохненко – зробив собі ім’я, силоміць забираючи бездомних дітей-наркоманів з вулиць міста. Та із часом домівка для безхатченків перетворилася на Республіку Пілігрим, яка живе за власними законами.
Авторитетна міжнародна організація Social Impact Media Awards (SIMA) відібрала цю картину (серед 255-ти претендентів з 93 країн світу) в якості одного з фіналістів. Тепер, рішенням авторитетного журі, фільм визнаний найкращим документальним проектом та отримав додаткові нагороди за найкращу режисерську та стилістичну роботи.
SIMA - це команда, яка працює в 142 країнах, яка сприяє поширенню найбільш надихаючих кінопроектів, які «формують соціальну активність, співчуття і сприяють трансформації суспільства», повідомляє прес-служба проекту.Світова прем'єра фільму про пастора з Маріуполя, батька 32 прийомних дітей, відбулась на відомому фестивалі «Трайбека» у Нью-Йорку. Він називався Crocodile Gennadiy, проте згодом назву поміняли.
Фільм Віталія Манського «У променях сонця» став сенсацією ще до завершення зйомок. Для того, щоб знімати в одній з найзакритіших країн світу Північній Кореї, режисер згодився фільмувати за наперед написаним сценарієм про життя восьмирічної школярки в Пхеньяні. Утім місцеві партійні робітники навіть не могли уявити, яку «послугу» зробили Манському.
Окрім Львова, протягом літа покази відбудуться у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Маріуполі, Одесі та Херсоні.