У Львові померла членкиня ОУН Марія Макогон-Дужа

Її поховають на Личаківському кладовищі біля чоловіка

Марія Макогон-Дужа біля могили свого чоловіка на Личаківському кладовищі

13 квітня у Львові померла 94-річна членкиня ОУН Марія Макогон-Дужа. Її поховають у вівторок, 16 квітня, на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань № 67 біля її чоловіка Петра Дужого. Чин похорону на цвинтарі відбудеться о 13:00.

«Люди, які своїми діями і твердою, принциповою позицією будували нашу країну, завжди будуть у нашій пам’яті та в нашому серці. Співчуваємо рідним та близьким. Сумуємо всією громадою», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Марія Макогон-Дужа народилась 2 лютого 1925 року у селі Речичани Городоцького району Львівщини. У 1928 році переїхала з батьками Теодором і Оксаною до Львова. Навчалась у львівській початковій школі ім. М. Шашкевича. У 1937 році вступила до гімназії Рідна школа Іванни та Іллі Кокорудзів, належала до організації «Сокіл-Батько».

З 1942 року – членкиня Юнацтва ОУН. У 1944 р. одружилася з хорунжим СБ і надрайоновим референтом СБ ОУН Радехівщини Володимиром Панасом-«Срібним», який загинув у Збройному підпіллі ОУН в 1953 році.

Заарештована органами МВД у 1948 році. Перебувала у слідчій тюрмі на Лонцького у Львові. У 1965 році одружилася з колишнім політв'язнем, членом Проводу ОУН Петром Дужим. Була активною громадською діячкою, членкинею Всеукраїнського Братства ветеранів ОУН-УПА і Товариства політв'язнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук